Rośnie świadomość wśród kierowców w regionie

, Na sygnale, Wiadomości, 17.01.2018 13:15, DK
Coraz więcej osób odwiedza komisariaty, by przeprowadzić badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.
Rośnie świadomość wśród kierowców w regionie

Jak wynika ze statystyk przekazanych przez Komendę Powiatową w Wadowicach, coraz więcej osób przeprowadza badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Specjalne stacjonarne, ogólnodostępne alkomaty znajdują się w siedzibach policji w Wadowicach, Andrychowie i Kalwarii Zebrzydowskiej. Badanie alkomatem stacjonarnym może wykonać każdy i trwa ono dosłownie 10 sekund. Wystarczy w odpowiednie miejsce włożyć słomkę, dmuchać kilka sekund i po chwili już mamy wynik.

W Wadowicach od kwietnia do końca grudnia 2017 przeprowadzono około 5500 badań trzeźwości. Natomiast w Andrychowie przez cały 2017 rok ponad 2000.

Badanie jest darmowe.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

specnarz, 18.01.2018 05:52

Czy to źle że policja chce wyeliminować z ruchu potencjalnego nietrzeźwego kierowcę?

Keson, 17.01.2018 18:19

Pod okiem PANA POLICJANTA jak coś wyjdzie to za wami puszczają ogon i idzie taki tajniak za wami, ja tak miałem i szli za mną aż pod Tesco (ANDRYCHOW), za każdym razem jak sie odwrociłem to udawał, że pisze smsa.