Rośnie bilans koronawirusa w regionie. Były poseł ujawnia aferę z badaniami?

, Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 06.08.2020 10:41, red
Coraz więcej zakażeń.
Rośnie bilans koronawirusa w regionie. Były poseł ujawnia aferę z badaniami?
Małopolski sanepid informuje w czwartek przed południem, że koronawirusa zdiagnozowano u kolejnych u kolejnych 118 osób w województwie. To 55 kobiet i 63 mężczyzn, w wieku od 3 do 86 lat, z Krakowa (24 osoby), powiatu nowosądeckiego (17 osób), tatrzańskiego i nowotarskiego (po 11 osób), limanowskiego (10 osób), gorlickiego (9 osób), Nowego Sącza (7 osób), powiatów: oświęcimskiego i krakowskiego (po 5 osób), Tarnowa i powiatu tarnowskiego (po 4 osoby), powiatu dąbrowskiego i olkuskiego (po 3 osoby), suskiego (2 osoby) oraz powiatów: wadowickiego, myślenickiego i bocheńskiego (po 1 osobie).


Sanepid informuje, że z tej grupy aktualnie 8 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 4142 osób.

Na listę osób wyleczonych wpisano 8 kobiet i 10 mężczyzn, w wieku od 2 do 82 lat, z powiatu nowosądeckiego (6 osób), gorlickiego (4 osoby), oświęcimskiego (2 osoby) oraz powiatów: wadowickiego, myślenickiego, limanowskiego, chrzanowskiego, brzeskiego i krakowskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji.

Były poseł z Wadowic Józef Brynkus poinformował ostatnio o dziwnych sytuacjach z badaniami na koronawirusa z powiatu wadowickiego..

"wczoraj dowiedziałem się o dwóch ciekawych przypadkach z powiatu wadowickiego dotyczących badania na koronawirusa - z powiatu wadowickiego. Pierwszy - były górnik, od dwóch lata na emeryturze - dostaje informacje, że badanie jego wymazu przyniosło wynik negatywny. Problem w tym, że nikt go nie badał. Drugi przypadek - tez górnik. Miał być poddany badaniu na koronawirusa, ale w sobotę zabalował. Na tyle mocno, że w poniedziałek nie mógł się poddać badaniu. Otrzymuje po kilku dniach informację, że ma wynik dodatni. Niezłe numery z polskiego sanepidu"
- napisał J. Brynkus na facebooku.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy