reklama

Rodzice poszli na zakupy, dzieci zostały w aucie. Interwencja policji

, Na sygnale, Wiadomości, 17.03.2023 10:16,
Policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym dwójki małych dzieci pozostawionych bez opieki w samochodzie.
Rodzice poszli na zakupy, dzieci zostały w aucie. Interwencja policji

Do zdarzenia doszło wczoraj (16.03) na parkingu przed jednym z marketów spożywczych przy ulicy Sienkiewicza w Kętach. O godzinie 16 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od jednej z klientek sklepu dotyczące dwójki małych dzieci śpiących w zaparkowanym samochodzie marki Opel. Z relacji zgłaszającej wynikało, że przez dłuższą chwilę do pojazdu nikt nie przychodził.

- We wskazane miejsce natychmiast udał się jeden z patroli. W czasie gdy mundurowi wjechali na parking przy pojeździe zjawili się rodzice dzieci, którymi okazali się obywatele Ukrainy. Poinformowali oni, że dwuletnie bliźniaki zasnęły, więc oni nie chcieli ich budzić. Policjanci pouczyli rodziców o obowiązku zapewnienia odpowiedniej opieki małoletnim do lat 7, a także uświadomili im czym mogło skończyć się pozostawienie dzieci bez opieki - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.


Policja podkreśla, że w przypadku gdyby doszło do narażenia życia lub zdrowia dzieci, wtedy wobec rodziców zostałoby wszczęte postępowanie z art. 160 par. 2 Kodeksu Karnego w związku z popełnieniem przestępstwa narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo zdrowia dziecka nad którym miał obowiązek opieki. Za to przestępstwo grozi kara od 3 miesięcy do lat 5.

- Na duże podziękowania za prawidłową reakcję zasługuje Pani Agnieszka z Nowej Wsi. Kobieta widząc małe dzieci pozostawione w samochodzie bez opieki natychmiast powiadomiła służby i oczekiwała na miejscu do przyjazdu patrolu - podkreśla Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Policjanci apelują do rodziców i opiekunów o rozsądek i zapewnienie odpowiedniej opieki dzieciom. Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie krótki czas, nie zostawiajmy swoich pociech samych. Policjanci apelują również do osób postronnych o natychmiastową reakcję w chwili, gdy zauważą małe dziecko zamknięte w samochodzie. Wystarczy powiadomić służby ratunkowe dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy