reklama

Robiła zakupy płacąc znalezioną kartą. 61-latka usłyszała 13 zarzutów

, Na sygnale, Wiadomości, 11.10.2021 10:23, foto: pixabay
Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach postawili 13 zarzutów kradzieży z włamaniem oraz zarzut usiłowania włamania na konto bankowe, 61 – letniej mieszkance gminy Kęty.
Robiła zakupy płacąc znalezioną kartą. 61-latka usłyszała 13 zarzutów

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach od połowy września br. prowadzili czynności mające na celu ustalenie sprawcy który kilkanaście razy zapłacił cudzą kartą bankomatową. Kartę na Osiedlu 700-lecia w Kętach zgubił 81 –letni mieszkaniec Kęt. Kiedy senior zorientował się, że kartę zgubił powiadomił bank, w celu jej zablokowania. Okazało się jednak, że sprawca zdążył dokonać już 13 płatności zbliżeniowych na kwotę 350zł.

- W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że związek ze sprawą ma 61 – letnia mieszkanka gminy. 7 października podejrzana trafiła do kęckiego komisariatu Policji, gdzie na podstawie zebranych dowodów przedstawiono jej 13 zarzutów kradzieży z włamaniem na konto bankowe oraz jeden zarzut usiłowania włamania kiedy podjęła próbę płatności, gdy karta była już zablokowana. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 1 roku do lat 10 - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Policjanci apelują – strzeż swojej karty płatniczej
Karty płatnicze są znakomitym udogodnieniem podczas wykonywania transakcji płatniczych, ale należy uważnie z nich korzystać i nie udostępniać jej osobom trzecim. Te same zalecenia dotyczą także kodu PIN. Utrata karty lub uzyskanie danych karty przez osoby niepowołane może okazać się bardzo kosztowne dla jej właściciela. W takich przypadkach bezzwłocznie należy poinformować bank.

Procedura zastrzeżenia karty, w przypadku jej utraty, została uwzględniona w regulaminie konta lub karty. Najważniejsza jest szybkość reakcji: należy to zrobić natychmiast po stwierdzeniu jej braku. Najlepiej skorzystać z infolinii instytucji wydającej kartę, aplikacji mobilnej lub uniwersalnej infolinii, uruchomionej przez Związek Banków Polskich tel. - 828 828 828.

Warto zapisać te numery w pamięci telefonu, aby być przygotowanym na potencjalną sytuację kryzysową. Oczywiście można zrobić to także w placówce banku, jednak wydłuża to czas całej procedury, zwiększając tym samym ryzyko utraty pieniędzy.


źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy