reklama

Punkt szczepień przeciwko covid-19 uruchomiony zostanie w Kalwarii Zebrzydowskiej

, Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 22.04.2021 11:33, INFORMACJA PRASOWA
W powiecie wadowickim będą funkcjonować dwa Punkty Szczepień Powszechnych: w Wadowicach i w Kalwarii Zebrzydowskiej na Hali Sportowej Zespołu Szkół nr 1 im. M. Zebrzydowskiego.
Punkt szczepień przeciwko covid-19 uruchomiony zostanie w Kalwarii Zebrzydowskiej

Tomasz Baluś z kalwaryjskiego magistratu informuje, że w środę (21.04), odbyła się "wizja terenowa powstającego Punktu Szczepień Powszechnych" w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Obecnie w Hali Sportowej trwają prace nad przygotowaniem stanowisk oraz utworzeniu niezbędnej infrastruktury technicznej. Po zakończeniu prac i odbiorze przez Fundusz Zdrowia, punkt może rozpocząć działalność. Organizacja punktu szczepień nie była by możliwa bez sporego zaangażowania logistycznego i sprzętowego Urzędu Miasta, SP ZOZ w Kalwarii Zebrzydowskiej, Szkoły Podstawowej nr 1 oraz strażaków OSP.

- Jest to duże wyzwanie logistyczne, które stanęło przed Gminą mówi burmistrz Kalwarii Augustyn Ormanty. - Powierzenie tego zadania gminie Kalwaria Zebrzydowska to wynik zaufania, jakim obdarzył nas Wojewoda Małopolski, za co serdecznie mu dziękujemy. Warto zwrócić uwagę, że w naszej Gminie będzie to już 5 punkt szczepień. Obecnie bezproblemowo funkcjonują już aż cztery punkty, a niejednokrotnie większe od Kalwarii Gminy posiadają jedynie dwa lub trzy punkty.

Szczepienia w kalwaryjskim Punkcie Szczepień Powszechnych rozpoczną się, gdy tylko Narodowy Fundusz Zdrowia wyda zgodę na ich realizację.

punkt szczepień kalwaria zebrzydowska

punkt szczepień kalwaria

punkt szczepień kalwaria zebrzydowska

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy