reklama

Przyjechał z Częstochowy... kraść w beskidzkich lasach

, Na sygnale, Wiadomości, 26.10.2018 09:15, red
Mężczyzna przyznał się do winy, poddał dobrowolnie karze grzywny w wysokości 2 tysięcy złotych oraz nawiązki w wysokości 500 zł.
Przyjechał z Częstochowy... kraść w beskidzkich lasach
Kilka dni temu dyżurny suskiej komendy policji otrzymał informację od strażników leśnych, że w lesie państwowym w Palczy (powiat suski) nieznani sprawcy nielegalnie pozyskują stroisz.

Na miejsce natychmiast pojechali mundurowi z Makowa Podhalańskiego i Suchej Beskidzkiej. Policjanci wspólnie z leśnikami zatrzymali wyjeżdżający już z lasu pojazd marki Citroen Jumper, w którym w części ładunkowej znajdowało się około 10 metrów przestrzennych stroiszu jodłowego. W pojeździe jechało dwóch mężczyzn, którzy zostali zatrzymani, a następnie przesłuchani w charakterze sprawców wykroczenia.

Jak informuje policja, 24-latek przyjechał na południe z Częstochowy, żeby pozyskać stroisz i go sprzedać. Do pomocy dobrał sobie przypadkowo poznanego pod sklepem w Palczy mężczyznę, który za obietnicę zakupu produktów alkoholowych, miał mu pomóc dokonać wycięcia i załadunku stroiszu jodłowego na terenie Palczy.

Częstochowianin przyznał się do winy, poddał dobrowolnie karze grzywny w wysokości 2 tysięcy złotych oraz nawiązki w wysokości 500zł na cel wskazany przez sąd. O karze dla „pomocnika” zdecyduje sąd.

"Stroisz" oznacza gałązki iglastych drzew i krzewów, które są podstawowym materiałem do produkcji wieńców i różnego rodzaju ozdób nagrobnych. - Nielegalne pozyskiwanie stroiszu stanowi poważne zagrożenie dla lasów, dlatego policjanci wspólnie z leśnikami, przez cały okres przedświąteczny, będą kontrolować miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do tych nielegalnych praktyk - podkreślają policjanci.


źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 27.10.2018 07:56

Pozyskane gałązki zostały w posiadaniu Pana z Czestochowy więc wyjdzie na zero albo jeszcze zarobi.