reklama

Przesadzili z prędkością w terenie zabudowanym

, Na sygnale, Wiadomości, 02.06.2020 13:50,
Przesadzili z prędkością w terenie zabudowanym

Jak informuje policja, wczoraj po południu policjanci eliminowali piratów drogowych na terenie gminy Osiek. Tuż przed godziną 19.00 na ulicy Głównej zmierzyli prędkość z jaką jechała kierująca samochodem marki Audi. Miernik prędkości wskazał 119 km/h, przy obowiązującej prędkości do 40 km/h. Funkcjonariusze natychmiast dali sygnał do zatrzymania się, a kiedy pojazd zjechał na pobocze przystąpili do kontroli drogowej. Okazało się, że związek z niebezpieczną jazdą ma 25 – letnia mieszkanka gminy Kęty.

Niespełna godzinę później na tej samej ulicy mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej 46 – letniego mieszkańca Osieka, który motocyklem marki Honda jechał z prędkością 122 km/h na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie do 50km/h.

W związku z przekroczeniem prędkości o więcej niż 50 km/h policjanci nałożyli na kierujących mandaty i punkty karne, a także zatrzymali ich prawa jazdy, które będą mogli odzyskać dopiero za trzy miesiące.

- Policjanci przypominają, że lekceważenie przepisów ruchu drogowego często ma poważne i nieodwracalne konsekwencje. Zawsze jednak jest pora, aby zmienić styl jazdy na zgodny z przepisami i bezpieczny. Warto o tym pamiętać zwłaszcza w dniu kiedy na bezpieczny powrót rodzica do domu dziecko czeka szczególnie. W takich sytuacjach nasuwa się jedno hasło: Kochasz własne dziecko? Zwolnij! - apeluje Małgorzata Jurecka, rzecznik KPP Oświęcim.

źródło: policjaZobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy