Przekroczyli prędkość o ponad 50 km/godz., stracili prawo jazdy na trzy miesiące

, Na sygnale, Wiadomości, 02.10.2019 11:10,
Kolejny kierowcy stracili prawo jazdy.
Przekroczyli prędkość o ponad 50 km/godz., stracili prawo jazdy na trzy miesiące

We wtorek (1.10) policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy 2 kolejnym kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

Do pierwszej kontroli zakończonej zatrzymaniem prawa jazdy doszło w Osieku na ulicy Głównej o godzinie 15.30. Policyjny miernik prędkości wskazał, że pojazd marki porusza się z prędkością 104km/h, przekraczając dozwoloną prędkość o 54km/h. Policjanci natychmiast dali sygnał do zatrzymania się. W trakcie kontroli okazało się, że za kierownicą pojazdu siedziała 27 – letnia mieszkanka Osieka.

Kolejnego pirata drogowego policjanci namierzyli godzinę później na ulicy Kasztanowej w Polance Wielkiej. W tym przypadku miernik prędkości wskazał, że w terenie zabudowanym pojazd poruszał się z prędkością 108km/h, przekraczając dozwoloną prędkość o 58km/h. Policjanci natychmiast dali kierującemu sygnał do zatrzymania się. W trakcie kontroli okazało się, że za kierownicą pojazdu siedział 27 – letni mieszkaniec Osieka.

Za popełnione wykroczenia policjanci nałożyli na kierujących mandaty, punkty karne oraz zatrzymali ich prawa jazdy, które będą mogli odzyskać dopiero za trzy miesiące.

Policjanci apelują do kierowców o zmniejszenie prędkości i uwagę za kierownicą, gdyż łamanie przepisów lub roztargnienie za kierownicą bardzo często prowadzi do poważnych w skutki zdarzeń drogowych. Jednocześnie zapewniają, że będą podejmować wszelkie działania w celu eliminowania osób zagrażających bezpieczeństwu na drodze.

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy