reklama

Promile za kierownicą. Kolejni kierowcy zatrzymani

, Na sygnale, Wiadomości, 09.11.2021 11:30,
Od początku roku tylko w powiecie oświęcimskim wpadło ponad 400 kierowców i rowerzystów.
Promile za kierownicą. Kolejni kierowcy zatrzymani

Pomimo wielu apeli w ciągu ostatnich dni (5-7.11) policjanci z powiatu oświęcimskiego zatrzymali kolejnych kierowców samochodów oraz rowerzystów, którzy nie zważając na konsekwencje wsiedli za kierownicę po alkoholu.

W miniony piątek o godzinie 15 w Zatorze na ulicy Krakowskiej policjanci z oświęcimskiej drogówki podczas rutynowej kontroli drogowej zatrzymali 54 – letniego mieszkańca powiatu wadowickiego. Mężczyzna mając w organizmie 0,58 promila alkoholu kierował dostawczym fiatem ducato.

Po godzinie 17 policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego komisariatu Policji w Kętach przy użyciu podręcznego alkotestera kontrolowali trzeźwość kierowców jadących ulicą Legionów w Kętach. Jednym z kontrolowanych był kierowca audi. Kiedy tylko mężczyzna uchylił szybę w drzwiach pojazdu policjanci od razu wyczuli wydobywającą się z wnętrza woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 40 – letniego mieszkańca Kęt wykazało 3 promile alkoholu. W trakcie czynności okazało się również, że mężczyzna ma zatrzymane prawo jazdy w związku z popełnionym w lipcu br. przestępstwem drogowym. Z kolei jego samochód nie posiadał aktualnych badań stanu technicznego, więc policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny.

W sobotę (6.11.2021) po południu na ulicy Legionów w Kętach policjanci ponownie przeprowadzili akcję badania stanu trzeźwości kierowców. Już po kilku minutach zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Tym razem był to 65 – letni mieszkaniec Kęt, który za kierownicę swojego renault wsiadał mając w organizmie 0,58 promila alkoholu.


W niedzielę (7.11.2021) tuż po godzinie 14 uczestnicy ruchu drogowego udzielili pierwszej pomocy i wezwali służby ratunkowe do nietrzeźwego rowerzysty, który jadąc ulicą Wszystkich Świętych w Kętach przewrócił się na jezdnię. Rowerzystą okazał się 55 – letni mieszkaniec Kęt. W wyniku upadku doznał on stłuczenia głowy. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,1 promila alkoholu.

Tego samego dnia po godzinie 17 policjanci z oświęcimskiej drogówki podczas patrolu na terenie Grojca zauważyli rowerzystę jadącego „wężykiem” ulicą Kasztanową. Badanie stanu trzeźwości 37 – letniego mieszkańca gminy Oświęcim wykazało 1,2 promila alkoholu.

Kierowcy jak i rowerzyści dołączyli do niechlubnego grona 408 uczestników ruchu drogowego kierujących pojazdami po alkoholu lub narkotykach, którzy w tym roku zostali zatrzymani na drogach powiatu oświęcimskiego. Wśród nich zalazło się 192 nietrzeźwych kierowców samochodów, w tym 166 kierujących pod wpływem alkoholu oraz 26 kierujących pod wpływem narkotyków. Pijane rajdy przerwane zostały 126 nietrzeźwym rowerzystom i 54 kierowcom będącym w stanie po użyciu alkoholu (tj. 0,2 – 0,5 promila) oraz 36 rowerzystom będącym w stanie po użyciu alkoholu.

- W działaniach mających na celu eliminowanie nietrzeźwych z dróg niejednokrotnie mundurowych wsparli wzorowi obywatele – za co bardzo dziękujemy. Natomiast w tym tygodniu działania stróżów prawa wesprą również uczniowie szkół biorących udział w kampanii pn. „No promil, No problem”. Głównym założeniem realizowanej kampanii jest ograniczenie liczby osób kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu lub środków odurzających oraz podkreślenie roli pasażerów i innych osób, które nie powinny natychmiast reagować w sytuacjach, gdy widzą, że za kierownicę wsiada nietrzeźwy. Takie zachowanie pozwoli zapobiec wielu wypadkom i ludzkim dramatom - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy