reklama

Prokuratura wyjaśnia przyczyny tragedii w Bulowicach

, Na sygnale, Wiadomości, 06.07.2019 13:40, PG
Powołany został biegły sądowy.
Prokuratura wyjaśnia przyczyny tragedii w Bulowicach

Do tragicznych zdarzeń doszło 28 maja w Bulowicach, w rejonie ul. Zacisze. Przy nasypie torów znaleziono zwłoki 43 - letniego mężczyzny, mieszkańca gminy Kęty.

Ciało zauważył maszynista nadjeżdżającego pociągu i zawiadomił służby ratownicze. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Sprawa jest o tyle tajemnicza, że nie wiadomo kiedy zmarł mężczyzna i czy został potrącony przez pociąg czy nastąpiły inne, wcześniejsze okoliczności. Tym bardziej, że pojawiło się wiele plotek wśród mieszkańców w tej sprawie. Prokuratura postanowiła powołać biegłego.

Jak dowiadujemy się w prokuratorze rejonowej w Oświęcimiu postępowanie karne w sprawie o przestępstwo spowodowania ciężkiego wypadku komunikacyjnego, w którym zmarł mężczyzna , tj. o występek z art. 177 § 2 kk, pozostaje na biegu.

W sprawie tej zasadnicze znaczenie będzie miała opinia sądowo - lekarska na okoliczność ustalenia m.in. przyczyny i mechanizmu zgonu pokrzywdzonego. Niestety, ekspertyza jeszcze nie jest dostępna.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy