reklama

Prędkość zabija. Coraz więcej policyjnych akcji na drogach

, Na sygnale, Wiadomości, 11.07.2019 09:40, red
Może trzeba podwyższyć wysokość mandatów?
Prędkość zabija. Coraz więcej policyjnych akcji na drogach
9 lipca 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzali działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”.

Kaskadowy pomiar prędkości polega na prowadzeniu statycznej kontroli prędkości na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często niezbyt długim, odcinku drogi.

- Szczególnym nadzorem zostały objęte m. in. miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Działania miały charakter prewencyjny. Niemniej jednak kierujący, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy tę prędkość rażąco przekraczali, musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi - informuje suska policja.

Policja przypomina, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.

W okresie ostatniego półrocza, czyli od stycznia do końca czerwca 2019 r. na terenie powiatu suskiego w związku z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym zatrzymano 31 prawa jazdy. Z tych 31 kierujących jeden został ponownie zatrzymany do kontroli w związku z przekroczeniem prędkości, gdzie wcześniej miał zatrzymane prawo jazdy administracyjnie i okres zatrzymania wydłużył się o kolejne 3 miesiące. Ponadto 6 kierujących zatrzymano w związku z przekroczeniem prędkości, gdzie okazało się, iż mają cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

- Pamiętajmy, że im większa prędkość pojazdu, tym gorsze postrzeganie otoczenia i dłuższa droga hamowania, co może skutkować tragedią na drodze. Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, obserwowali drogę i jej otoczenie, a także zwalniali przed przejściami dla pieszych. Bezpieczna prędkość to taka, która zapewnia kierującemu całkowite panowanie nad pojazdem oraz dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności - przypominają policjanci

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy