reklama

Pożar mieszkania w Kętach [FOTO] [AKTUALIZACJA]

, Na sygnale, Wiadomości, 09.11.2020 16:40,
Tragiczny finał pożaru mieszkania w Kętach.
Pożar mieszkania w Kętach [FOTO] [AKTUALIZACJA]
W poniedziałek (9.11) ok. godz. 16:30 strażacy otrzymali informację o pożarze mieszkania na parterze w jednym z bloków w Kętach na osiedlu Nad Sołą. Sytuacja była bardzo poważna. Z daleka widać było dym, całe mieszkanie objęte zostało ogniem.


Na miejsce skierowani zostali strażacy z Kęt, Andrychowa i Oświęcimia. Pożar został już ugaszony.

Wstępnie wiadomo, że poszkodowane zostały dwie osoby. Niestety, życia jednej z mieszkanek nie udało się uratować.

Strażacy ewakuowali mieszkańców pozostałych mieszkań.

Trwa ustalanie przyczyn pożaru.

- Do zdarzenia doszło o godzinie 16.30, kiedy służby ratunkowe zostały zaalarmowane przez mieszkańców o pożarze mieszkania znajdującego się na parterze bloku. Z relacji zgłaszających wynikało, że w mieszkaniu miała znajdować się starsza kobieta. Policjant, strażak oraz jeden z mieszkańców wyważyli drzwi do mieszkania, z którego wyniesiono 89 – latkę. Niestety pomimo przeprowadzonej reanimacji, życia kobiety nie udało się uratować. Z bloku ewakuowanych zostało 22 mieszkańców. Strażacy przeprowadzili akcję gaśniczą, a następnie oddymili blok. W trakcie działań ratowniczych urazu ręki doznał jeden policjant. Ranny został również jeden z mieszkańców bloku. Aktualnie policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą czynności mające na celu ustalenie przyczyn i okoliczności tej tragedii - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.
foto: KPP Oświęcim


video: oswiecim112.pl

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy