Powiat kupi nową karetkę za ponad pół miliona

, Na sygnale, Wiadomości, 15.09.2018 10:00, PG
Gdzie trafi nowy ambulans: do Wadowic czy do Andrychowa?
Powiat kupi nową karetkę za ponad pół miliona

W czwartek (13.09.) radni Rady Powiatu w Wadowicach przeznaczyli 600 tys. zł na zakup ambulansu systemowego typu „C” wraz z wyposażeniem w sprzęt medyczny, nosze oraz aparat do kompresji typu Lucas, defibrylator Lifepak 15 oraz krzesło kardiologiczne.

Póki co nie wiadomo, gdzie karetka będzie na stałe stacjonować: w Wadowicach, czy w Andrychowie.

W Andrychowie jest problem. W mieście stacjonują dwie karetki - jedna stoi w garażu na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Andrychowie, a druga "pod chmurką", bowiem dyrekcja wadowickiego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej (ZZOZ) nie znalazła do tej pory innego lokum dla niej i nie wybudowała garażu. Wadowicach problemu z garażami nie ma.

Komisja Spraw Społecznych UM w Andrychowie oraz dyrekcja ZZOZ – u zwrócili się do władz Andrychowa o współfinansowanie zakupu garażu (około 35 tys.) dla karetki w Andrychowie, ale nie przyniosło to na razie efektu.

xxx

Sytuacja finansowa szpitala jest zła. Do tego dochodzi konflikt na szczeblu dyrektorskim pomiędzy dyrektorem a zastępcą dyrektora. Pisaliśmy o tym tutaj.

Według dyrektor Beaty Szafraniec nie ma zagrożenia dla funkcjonowania Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, bo właśnie o niego najbardziej chodzi. Szpital jak wiele placówek w Polsce boryka się z brakiem lekarzy. Wynik finansowy za lipiec 2018 r. plasuje się na poziomie minus 430 000 zł. Jest to wynik lepszy, w porównaniu do roku ubiegłego. Mimo to sytuacja wciąż jest bardzo trudna.

Podczas sesji Rady Powiatu przekazano też 100 tys. zł na wymianę stolarki okiennej i balkonowej na oddziale wewnętrznym I oraz drzwi wejściowych do Pawilonu „C”, w ramach pierwszego etapu termomodernizacji.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

glowa, 16.09.2018 14:27

barte, nie odwracaj kota ogonem. Jak dostajesz koszulę na imieniny to razem z szafą? A starostwo to sobie może stawiać garaże na swoim. W Andrychowie ma tylko pasy drogowe. Na której drodze ma według ciebie wybudować garaż. Może pod twoim domem?:)