Poważny wypadek. 19-latek zasnął za kierownicą

, Na sygnale, Wiadomości, 15.09.2020 10:10,

Okazało się, przyczyną poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego, w którym uszkodzone zostały cztery pojazdy, było przemęczenie kierowcy.

Poważny wypadek. 19-latek zasnął za kierownicą
Jak informuje policja, w poniedziałek (14.09) służby ratunkowe interweniowały w sprawie kolizji drogowej do której doszło w Bielanach.

Jak ustalili policjanci z Komisariatu Policji w Kętach 19 – letni mieszkaniec gminy Brzeszcze tuż po godzinie 7.00 kierując samochodem marki Ford na ulicy Mostowej zjechał na przeciwległy pas ruchu w wyniku czego zderzył się z samochodem marki Renault, którym kierował 62 – letni mieszkaniec gminy Kęty. W wyniku uderzenia ford przemieścił się na poprzedni pas gdzie uderzył w niego samochód marki Mitsubishi, którym kierowała 47 – letnia mieszkanka gminy Oświęcim, a w który z kolei uderzył samochód marki Ford kierowany przez 40 – letniego mieszkańca gminy Kęty.

W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała w związku z tym sprawca kolizji został ukarany mandatem i punktami karnymi. Policjanci ustalili, że 19 – letni kierowca zasnął w trakcie jazdy, co było bezpośrednią przyczyną utraty panowania nad pojazdem.

Policjanci przypominają, aby uniknąć stania się sprawcą zdarzenia drogowego, należy przestrzegać przepisów, dostosować prędkość do warunków panujących na drodze oraz zachować uwagę i koncentrację za kierownicą.


źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy