Potrącenie rowerzystów. Policjanci apelują o uwagę i rozsądek za kierownicą

, Na sygnale, Wiadomości, 11.04.2018 12:20, red
Potrącenie rowerzystów. Policjanci apelują o uwagę i rozsądek za kierownicą

10 kwietnia na terenie powiatu oświęcimskiego doszło do dwóch potrąceń rowerzystów. O godzinie 16.30 w Zatorze na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej z Kasztanową mieszkaniec gminy Zator, kierując samochodem marki Opel, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącej na rowerze mieszkance Smolic , w wyniku czego doszło do potrącenia.

Rowerzystka nie doznała obrażeń ciała, w związku z tym kierujący został ukarany mandatem i punktami karnymi. O godzinie 16.50 w Bobrku na skrzyżowaniu ulic Nadwiślańskiej i Długiej doszło do podobnej kolizji drogowej. Jak ustalili policjanci mieszkanka Oświęcimia, kierując samochodem marki Peugeot nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu w wyniku czego potrąciła jadącego na rowerze mieszkańca Bobrka. Rowerzysta nie doznał obrażeń ciała, w związku z tym kierująca została ukarana mandatem i punktami karnymi.

- Mając na względzie bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu, policjanci przypominają kierowcom, że za kierownicą należy zachować szczególną uwagę i rozsądek, tak aby móc w porę i umiejętnie, zareagować, gdy na jedni pojawi się pieszy czy rowerzysta - apelują policjanci.


źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy