reklama

Potrącenie na przejściu dla pieszych [AKTUALIZACJA]

, Na sygnale, Wiadomości, 16.12.2020 07:30,
W środę (16.12) rano występują poważne utrudnienia na drodze krajowej nr 44.
Potrącenie na przejściu dla pieszych [AKTUALIZACJA]
W środę przed 7:00 rano w Przeciszowie doszło do potrącenia pieszego przez samochód osobowy. Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych.

Jak wstępnie ustalili policjanci 40 – letnia mieszkanka gminy Zator, kierując samochodem marki Fiat Panda, na przejściu dla pieszych potrąciła 65 – letniego mieszkańca gminy Przeciszów. Mężczyzna z obrażeniami ciała, ale w stanie przytomnym, został przewieziony przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala na leczenie.

W trakcie dalszego postepowania policjanci ustalą dokładne okoliczności tego wypadku drogowego.

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej uwagi, zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych oraz na nieoświetlonych odcinkach dróg, przy których nie ma chodników.

Z kolei piesi powinni pamiętać o zakładaniu elementów odblaskowych w widocznym miejscu na odzieży. W ten sposób w znacznej mierze podniosą swoje bezpieczeństwo podczas poruszania się po drodze.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Andriu, 16.12.2020 10:29

Pieszych proszę o zakładanie odblasków nawet w terenie zabudowanym, tak niewiele a pomoże was zauważyć. Młodzi z rodziny przyjrzyjcie się swoim starszym osobom jak wychodzą do sklepu czy do kościoła, najczęściej starsze osoby chodzą ubrane w ciemnych ubraniach. Ludzie dajcie się zauważyć i świećcie przykładem. Podobnie rowerzyści którzy poruszają się w stronę Oświęcimia, zadbajcie o oświetlenie roweru, kamizelkę odblaskową. To dla waszego bezpieczeństwa, Często mijam kobiety spacerujące z kijkami, to dopiero jest masakra jak się zachowujecie, nie zawsze musicie chodzić obok siebie, a już absurdalne jest to jak 2 kobiety idą chodnikiem a trzecia idzie obok nich jezdnią. Przypominam, że pieszy powinien poruszać się chodnikiem, a jak nie ma chodnika to poboczem, a gdy nie ma pobocza to może iść po jezdni najbliżej jej krawędzi, ale pod warunkiem nie tamowania ruchu drogowego, a gdy nadjeżdża pojazd z naprzeciwka powinien zejść z jezdni i ustąpić mu miejsca

oshin22, 16.12.2020 08:51

A "sęp" jeszcze nie prosi rodziny pieszego o kontakt... fuj...