reklama
reklama

Potrącenie na pasach. Wysoki mandat dla kierowcy

Na sygnale, Wiadomości, 18.05.2023 13:15,
Kobieta trafiła do szpitala, ale na szczęście pod badaniach okazało się, że nie doznała poważniejszych obrażeń.
Potrącenie na pasach. Wysoki mandat dla kierowcy
We wtorek rano do potrącenia pieszej doszło ul. 3 Maja w Makowie Podhalańskim.

- Policjanci ustalili, że 61-letni kierujący samochodem marki Nissan, poruszający się w kierunku Białki zbliżając się do przejścia dla pieszych, nie ustąpił pierwszeństwa znajdującej się na pasach kobiecie i doprowadził do jej potrącenia. Kobieta po zderzeniu z nissanem potrzebowała pomocy medycznej, dlatego też szybko została zabrana przez załogę pogotowia. Na szczęście, po badaniach okazało się, że poza potłuczeniami, nie doznała poważnych obrażeń ciała. Policjanci na miejscu zdarzenia sprawdzili stan trzeźwości 61-latka, którego badanie wykazało, że jest trzeźwy. Po otrzymaniu informacji ze szpitala, na temat stanu zdrowia pieszej, policjanci nałożyli mandat na kierowcę w kwocie 3000 zł i 15 punktów karnych w związku z niezachowaniem ostrożności na drodze - informuje policja.

Policja przypomina wszystkim kierowcom o zachowaniu ostrożności na przejściach dla pieszych jak również przed „pasami”. Kierujący widząc osobę wchodzącą na przejście dla pieszych jest zobowiązany do ustąpienia jej pierwszeństwa. Pieszy również jest obowiązany przestrzegać przepisów ruchu drogowego dlatego zawsze należy zachować szczególną ostrożność, by nie wchodzić na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd.

źródło: KPP Sucha Beskidzka
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 18.05.2023 16:55

Ciekawe jak otworzą DINO w Roczynach to też zrobią więcej przejść dla pieszych?