reklama
reklama

Potrącenia pieszych. Dwie osoby ranne

Na sygnale, Wiadomości, 21.10.2022 10:00,
Do obu zdarzeń doszło w piątek rano.
Potrącenia pieszych. Dwie osoby ranne
W piątek (21.10) o godzinie 6.35 służby ratunkowe interweniowały w związku z wypadkiem drogowym do którego doszło w Osieku na ulicy Głównej, gdzie samochód dostawczy potrącił pieszą przechodzącą przez przejście dla pieszych.

Jak wstępnie ustalili policjanci 28 – letni mieszkaniec Myślenic kierując samochodem marki Iveco na przejściu dla pieszych potrącił 57 – letnią obywatelkę Ukrainy. W wyniku potrącenia piesza doznała złamania nogi oraz ogólnych potłuczeń. Została przewieziona przez Pogotowie Ratunkowe na leczenie do szpitala.


Z kolei w piątek o godzinie 6.20 służby ratunkowe interweniowały w związku z kolizją drogową do której doszło w Zatorze na ulicy Krakowskiej, gdzie samochód osobowy potrącił pieszego przechodzącego przez przejście dla pieszych.

Jak wstępnie ustalili policjanci 31 – letni mieszkaniec powiatu wadowickiego kierując samochodem marki Volkswagen na przejściu dla pieszych potrącił 83 – letniego mieszkańca Zatora. W wyniku potrącenia pieszy doznał lekkich stłuczeń. Ratownicy medyczni opatrzyli poszkodowanego na miejscu. Sprawca kolizji został ukarany mandatem i punktami karnymi.

Policjanci przypominają kierowcom o obowiązku ustąpienia pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się przed przejściem dla pieszych. Dojeżdżając do przejścia dla pieszych należy zmniejszyć prędkość i zachować wyjątkową uwagę.

Do pieszych apelują, aby wchodzili na przejście dopiero w chwili gdy upewnią się, że nic nie nadjeżdża lub samochody z obu stron jedni zatrzymały się. Niezwykle ważne dla bezpieczeństwa pieszego jest również zakładanie elementów odblaskowych nawet w obszarze zabudowanym.


źródło: KPP Oświęcim
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy