reklama

Potężny wybuch i pożar w zakładach chemicznych Synthos w Oświęcimiu [AKTUALIZACJA]

, Na sygnale, Wiadomości, 07.01.2021 19:13, red
Do Oświęcimia skierowano liczne zastępy straży pożarnej.
Potężny wybuch i pożar w zakładach chemicznych Synthos w Oświęcimiu [AKTUALIZACJA]

W czwartek (7.01) kwadrans przed godziną 19:00 do potężnego wybuchu doszło w Oświęcimiu na terenie zakładów Synthos. Eksplozję słychać było nawet w miejscowościach oddalonych o kilkanaście kilometrów.

Na miejsce zadysponowano liczne zastępy straży pożarnej z powiatów oświęcimskiego, wadowickiego i chrzanowskiego oraz specjalny pluton rozpoznania chemicznego z Krakowa. W sumie w akcji gaśniczej uczestniczyło około 100 strażaków. Nikomu nic się nie stało.

Strażacy informowali, że ogień objął m.in. elementy instalacji znajdujące się na zewnątrz. Widoczny był także wewnątrz dwóch dużych hal.

Wieczorem firma Synthos wydała komunikat w tej sprawie

Informujemy, że w dniu dzisiejszym tj. 07.01.2021r. ok godz. 18:46 nastąpił zapłon w urządzeniu oczyszczania powietrza z instalacji do produkcji kauczuku. Sytuacja jest opanowana, w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. Nie nastąpiła nadmiarowa emisja do atmosfery oraz do wód, ciągi technologiczne są wyłączone z ruchu. O dalszym postępowaniu związanym z zaistniałym zdarzeniem będziemy informowali na bieżąco.

W internecie pojawiły się nagranie z miejsca zdarzenia.

Oświęcim, ul. Chemików Duży wybuch pożaru w zakładach chemicznych SYNTOS. Ze wstępnych informacji wynika, iż pożar...

Opublikowany przez Małopolskie Drogi Czwartek, 7 stycznia 2021

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy