reklama

Potężny mandat dla pijanego rowerzysty

, Na sygnale, Wiadomości, 07.09.2022 09:45,
Ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez wadowickich policjantów w Inwałdzie rowerzysta.
Potężny mandat dla pijanego rowerzysty
Jak informuje policja, w niedzielę (4 września br.), policjanci z wadowickiej drogówki, po godzinie 21.00 w Inwałdzie, zauważyli rowerzystę, którego styl jazdy wskazywał, że może być on pod wpływem alkoholu. Przypuszczenie mundurowych szybko się potwierdziło, gdyż w rozmowie z nim, podczas legitymowania, stróże prawa wyczuli od mężczyzny alkohol. Przeprowadzone na miejscu badanie alkomatem wykazało, że 45-latek wsiadł na jednoślad, mając w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu.

Dodatkowo rower nie posiadał wymaganego oświetlenia. W związku z popełnionymi wykroczeniami 45-latek został ukarany, zgodnie z obowiązującym od początku 2022 roku taryfikatorem, mandatem w wysokości 2500 złotych, a także mandatem w kwocie 200 złotych za brak odpowiedniego wyposażenia roweru.

- Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Apelujemy o rozsądek na drodze! - apelują policjanci.

źródło: KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy