reklama
reklama

Poszkodowany kierowca zatrzymał pijanego sprawcę kolizji drogowej

Na sygnale, Wiadomości, 22.11.2021 16:45,
35 – letni mieszkaniec gminy Kęty miał aż 3 promile!
Poszkodowany kierowca zatrzymał pijanego sprawcę kolizji drogowej

Jak informuje policja, w piątek (19.11) po godzinie 17 w Bielanach na ulicy Kęckiej w tył samochodu marki BMW, którym podróżował 44 – letni mieszkaniec Chełmka, uderzył samochód marki Mazda. Poszkodowany zjechał na pobocze, gdzie jak sądził zatrzyma się również sprawca kolizji. Niestety kierowca mazdy pojechał dalej, więc poszkodowany natychmiast ruszył za nim.

Z uwagi na uszkodzenie przedniej części karoserii mazda zatrzymała się kilkaset metrów dalej. Poszkodowany natychmiast podbiegł do pojazdu, a następnie wyczuwając woń alkoholu od kierowcy zabrał mu kluczyki, po czym powiadomił Policję.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach przejęli nietrzeźwego sprawcę kolizji, którym okazał się 35 – letni mieszkaniec gminy Kęty. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 3 promile alkoholu. Ponadto okazało się, że mężczyzna posiada pięcioletni zakaz kierowania pojazdami orzeczony przez Sąd Rejonowy w Bielsku – Białej. Okazało się również, że drogowy przestępca poruszał się pojazdem który nie miał obowiązkowego ubezpieczenia OC, ani też aktualnych badań stanu technicznego. Zatrzymany trafił do komisariatu Policji, natomiast jego pojazd został administracyjnie sholowany.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny, natomiast za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania pojazdami grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Oświęcim

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy