reklama

Popili i ruszyli w drogę różnymi środkami lokomocji

, Na sygnale, Wiadomości, 17.08.2022 14:10, eł
Wpadli w ręce policji głównie dzięki zgłoszeniom od ludzi, którzy zauważyli ich podejrzane zachowanie.
Popili i ruszyli w drogę różnymi środkami lokomocji
W długi sierpniowy weekend, a także po jego zakończeniu policjanci z powiatu suskiego przyłapali niejednego pijanego na jednośladzie lub za kierownicą samochodu osobowego. W większości przypadków stało się to możliwe dzięki informacjom od ludzi, którzy zauważyli niepokojące zachowanie osób kierujących różnymi pojazdami.


W sobotę (13 sierpnia) policjanci dostali zgłoszenie o motorowerzeście w Wieprzcu, który przewrócił się podczas zawracania. Mężczyzna poturbował się na tyle mocno, że trafił do szpitala. Ale oprócz tego czeka go jeszcze kara za jazdę po pijanemu. Grozi za to do dwóch lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat. Jak się bowiem okazało, 35-latek miał aż 3 promile alkoholu w organizmie.

W kilka godzin później mundurowi zareagowali na kolejne zgłoszenie, tym razem z Bystrej Podhalańskiej. BMW jadące przez tę miejscowość wypadło w pewnym momencie z drogi i zatrzymało się na ogrodzeniu prywatnej posesji. Kierowcą okazał się 27-letni młodzieniec z Gruzji, który wydmuchał prawie 1,5 promila. Mężczyzna wiózł pasażerów. Odpowie nie tylko za kierowanie po pijanemu, ale również za spowodowanie kolizji.Tego samego dnia, po godz. 18.00 na policję wpłynęło trzecie zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierującego. Był to 37-letni mężczyzna na skuterze piaggio bez tablic rejestracyjnych, który jechał przez Budzów. Jak wkrótce wyszło na jaw, miał on 2,7 promila alkoholu w organizmie.

Kolejny pijany kierowca wpadł w ręce funkcjonariuszy z powodu... niesprawnego oświetlenia. Było to w niedzielę (14 sierpnia). Mężczyzna za kierownicą peugeota miał w organizmie aż 3,3 promila alkoholu! Był to 41-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego.

Już po zakończeniu weekendu, we wtorek (16 sierpnia) mundurowi zatrzymali w Bystrej Podhalańskiej do kontroli rowerzystę, który miał problem z utrzymaniem równowagi. Jak się okazało, nie bez powodu. Gdy policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości, urządzenie wykazało u niego ponad 1 promil alkoholu. Wystawili 53-letniemu cykliście mandat opiewający na 2,5 tysiąca złotych.

- Dziękujemy za każdą informację, która może wpłynąć pozytywnie na bezpieczeństwo. Każdy sygnał od Państwa pozwoli na podjęcie przez policjantów natychmiastowej interwencji, a w konsekwencji zatrzymanie sprawców przestępstw, jak i wykroczeń. Brak reakcji społeczeństwa na tego rodzaju sytuacje rozzuchwala tylko przestępców – podkreśla aspirant sztabowy Wojciech Copija, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej.

Foto: KPP w Suchej Beskidzkiej

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy