Poniedziałek też deszczowy, synoptycy wydali ostrzeżenia

, Na sygnale, Wiadomości, 29.04.2019 07:09,
Poniedziałek też deszczowy, synoptycy wydali ostrzeżenia
Poniedziałek też ma być deszczowy. Przez cały dzień obowiązuje ostrzeżenie IMGW o intensywnych opadach deszczu.

- Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym lub silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności Ostrzeżenia - miejscami od 30 mm do 50 mm - informuje IMGW Kraków.

Dla województwa małopolskiego synoptycy wydali też ostrzeżenie hydrologiczne

- W ciągu najbliższych dwóch dni w wyniku prognozowanych opadów deszczu oraz w dalszym ciągu spływu wód z topniejącej pokrywy śnieżnej, na rzekach w zlewni Górnego Dunajca spodziewane są wzrosty poziomu wód do strefy stanów średnich oraz do dolnej części strefy stanów wysokich i punktowo przekroczenie stanów ostrzegawczych. Na Białce w Trybszu prognozuje się przekroczenie stanu alarmowego - informuje w komunikacie IMGW Kraków.


Od wtorku poprawa pogody.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy