reklama

Ponad 150 interwencji strażaków, może jeszcze padać

, Na sygnale, Wiadomości, 24.05.2019 10:40, red
Powoli dobiega końca akcja powodziowa na terenie powiatu wadowickiego.
Ponad 150 interwencji strażaków, może jeszcze padać
W ciągu ostatniej doby strażacy zawodowi i ochotnicy z powiatu wadowickiego byli wzywani do aż 155 różnego rodzaju interwencji związanych z usuwaniem skutków ulewnego deszczu. Głównie chodziło o pompowania wody z zalanych piwnic i posesji (ponad 90 takich interwencji) i udrożnianie przepustów.

Najgroźniej było w Barwałdzie Górnym, gdzie zalana została droga powiatowa, podtopiona kotłownia w szkole i nowobudowana sala gimnastyczna. Natomiast w Półwsi doszło do osunięcia się ziemi.

W gminach Andrychów i Wieprz takich wyjazdów było ok. 40.

Oprócz tego strażacy zawodowi z Andrychowa i Wadowic uczestniczyli w akcji powodziowej w regionie tarnowskim.

Na terenie powiatu wadowickiego zaangażowani byli strażacy zawodowi i ochotnicy z niemal wszystkich jednostek w powiecie.

Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach informuje, że na chwilę obecną wszystkie drogi w powiecie są przejezdne, jednakże w dalszym ciągu utrzymuje się bardzo wysoki stan wód. Występują lokalne podtopienia i częściowe zalania pól uprawnych, rowów melioracyjnych i gospodarstw. Policjanci na bieżąco monitorują zagrożenia powodziowe.

- Apelujemy, aby w razie ujawnienia zagrożenia pilnie powiadomić służby ratunkowe pod numer alarmowy 112 - informują policjanci.

W związku z wysokim stanem Wisły od 23 maja prom „Drogowiec” w Spytkowicach zawiesza kursowanie do odwołania.

Synoptycy prognozują, że w piątek może jeszcze padać deszcz

Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów od 30 mm do 55 mm - czytamy w komunikacie IMGW.
Od soboty poprawa pogody.

O sytuacji powodziowej w regionie pisaliśmy na bieżąco w czwartek (23.05):PROGNOZA POGODY DLA WOJ. MAŁOPOLSKIEGO

ważność od godz. 07:30 dnia 24.05.2019 do godz. 07:30 dnia 25.05.2019

W dzień zachmurzenie przeważnie duże. Przelotne opady deszczu, miejscami jeszcze o natężeniu umiarkowanym, lokalnie możliwe burze. Prognozowana suma opadów miejscami do 20 mm. Temperatura maksymalna od 14°C do 17°C, w rejonach podgórskich od 9°C do 11°C, wysoko w Beskidach od 5°C do 8°C, w partiach szczytowych Tatr około 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, północno-zachodni i północny. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

W nocy początkowo jeszcze zachmurzenie duże i miejscami możliwy przelotny deszcz. Od zachodu postępujące większe przejaśnienia a nawet rozpogodzenia. Nad ranem lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 8°C do 10°C, w rejonach podgórskich od 5°C do 8°C, w Beskidach od 4°C do 7°C, w partiach szczytowych Tatr około 1°C. Wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany
i dość silny, porywisty, zachodni i północno-zachodni.


foto: OSP Wieprz

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy