Policyjny weekend - 3 wypadki i 15 kolizji

, Na sygnale, Wiadomości, 06.08.2018 16:30, PG
Pijany rowerzysta i kierowca skutera w Osieku.
Policyjny weekend - 3 wypadki i 15 kolizji

W ciągu minionego weekendu na drogach powiatu oświęcimskiego doszło do 3 wypadków drogowych oraz 15 kolizji drogowych. Przyczyną większości zdarzeń było zlekceważenie przepisów ruchu drogowego, brak uwagi za kierownicą lub niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. W wypadkach nikt nie zginął, lecz trzy osoby odniosły obrażenia ciała. Wśród poszkodowanych było trzyletnie dziecko, które w zderzeniu Mazdy z BMW doznało złamania uda. Ponadto policjanci którzy pełnili służbę na drogach powiatu oświęcimskiego eliminując zagrożenia zatrzymali 5 nietrzeźwych , którzy po alkoholu wsiedli za kierownicę.

W nocy z 3/4 sierpnia 2018 o godzinie 2.10 w Przecieszynie podczas patrolu na ulicy Wyzwolenia policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach zatrzymali do kontroli drogowej motorowerzystę. Podczas kontroli okazało się, że mieszkaniec Skidzinia wsiadł na swój skuter mając w organizmie 0,88 promila alkoholu.

W nocy z 4/5 sierpnia 2018 o godzinie 00.30 w Brzeszczach na ulicy Oświęcimskiej policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach zatrzymali do kontroli drogowej kolejnego motorowerzystę. Badanie stanu trzeźwości 18 – letniego mieszkańca Brzeszcz wykazało 0,63 promila alkoholu.

W dniu 5 sierpnia 2018 o godzinie 12.55 w Osieku na ulicy Głównej policjanci oświęcimskiej drogówki zatrzymali jadącego na rowerze 57 – letniego mieszkańca Osieka. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,00 promil alkoholu. O godzinie 13.20 również w Osieku, lecz na ulicy Przecznica, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej jadącego na skuterze 45 – letniego mieszkańca Osieka. Mężczyzna wsiadł na swój jednoślad mając w organizmie - 0,52 promila alkoholu. W dniu 5 sierpnia 2018 o godzinie 18. 20 w Chełmku policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku na ulicy Piłsudskiego zauważyli jadącego slalomem motorowerzystę. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej. Badanie stanu trzeźwości 39 – letniego mieszkańca Chełmka wykazało 3,20 promila alkoholu.

Policjanci apelują, o przestrzeganie przepisów drogowych, większą uwagę za kierownicą, a także zmniejszenie prędkości i dostosowanie jej do warunków panujących na drodze.

Ponadto policjanci przypominają, że w najbliższych dniach kierowcy na drogach mogą spotkać idące jezdnią pielgrzymki, a w dniu jutrzejszym tj. 7 sierpnia 2018 w związku z przejazdem przez powiat oświęcimski IV etapu wyścigu kolarskiego Tour de Pologne Jaworzno – Szczyrk, w godzinach 12.30 do 13.40 ruch na trasie wyścigu zostanie wstrzymany.

Trasa wyścigu 75. TOUR DE POLOGNE UCI World TOUR 2018.Wjazd kolarzy na teren powiatu oświęcimskiego od strony Chełmu Śląskiego, przez Most Galicyjski w Chełmku, drogą wojewódzką nr 780, planowany jest około godziny 12.45. Następnie trasa wyścigu poprowadzi w kierunku Oświęcimia ulicami: Oświęcimską w Gorzowie, ulicą Krakowską w Broszkowicach. W Oświęcimiu wyścig przejedzie ulicami Konopnickiej, Powstańców Śląskich ,Wyzwolenia, Kolbego do Rajska, aż do ulicy Wilamowickiej w Rajsku. Następnie wyścig przejedzie przez Wilczkowice, Skidziń i Zasole. Wjeżdżając do Zasola Bielańskiego kolarze wjadą już na teren województwa śląskiego i skierują się do Hecznarowic, po czym ponownie wjadą na teren powiatu oświęcimskiego, ulicami Kolbego i Partyzantów w Kętach, kierując się do Kobiernic woj. śląskie, gdzie opuszczą nasz powiat.


źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy