Policyjna grupa SPEED w akcji. Dwaj kierowcy bez prawa jazdy i po narkotykach zatrzymani

, Na sygnale, Wiadomości, 22.01.2020 10:10,
Trochę nietypowa sytuacja...
Policyjna grupa SPEED w akcji. Dwaj kierowcy bez prawa jazdy i po narkotykach zatrzymani

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji, działający w grupie SPEED, zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy wsiedli za kierownicę po narkotykach, a także nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdami. Obaj poniosą surowe konsekwencje stworzenia zagrożenia na drodze, które wynikało z kompletnego braku rozsądku i lekceważenia prawa.

Do zdarzenia doszło we wtorek (14.01), kiedy policjanci oświęcimskiej grupy SPEED patrolowali trasę Oświęcim – Kęty (DW 948). Tuż po godzinie 14.00 w Nowej Wsi na ulicy Oświęcimskiej dostrzegli jadący z dużą prędkością samochód marki Ford Mondeo. Laserowy miernik prędkości wskazał, że przekroczył on dopuszczalną prędkość o 42km/h na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50km/h.

W związku z tym funkcjonariusze dali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą forda siedzi 20 – letni mieszkaniec Kęt, który nie posiada uprawnień do kierowania. Policjanci zauważyli również jego dziwne zachowanie, więc oprócz standardowego badania stanu trzeźwości dokonali sprawdzenia śliny mężczyzny na zawartość środków odurzających. Tester wykrył amfetaminę i metaamfetaminę. W związku z tym 20 – latek został zatrzymany. W celu zabezpieczenia pojazdu mężczyzna zadzwonił do swojego znajomego, aby ten przyjechał na miejsce kontroli i przejął jego samochód.

Po kilkunastu minutach na miejsce przyszedł 19 – letni mieszkaniec powiatu bielskiego, któremu policjanci mieli przekazać kluczyki do forda. Zgodnie z procedurą funkcjonariusze poprosili o dowód tożsamości mężczyzny. W trakcie weryfikacji danych okazało się, że 19 – latek, również nie posiada uprawnień do kierowania, a przeprowadzone badanie testerem narkotykowym śliny mężczyzny potwierdziło, że i on znajduje się pod wpływem narkotyków, a dokładnie amfetaminy. Ponadto policjanci ujawnili, że aby pomóc koledze na miejsce przyjechał swoim samochodem, który zaparkował kilka przecznic dalej.

Obaj amatorzy narkotyków zostali zatrzymani i trafili do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Do badań została im również pobrana krew.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym bez wymaganych uprawnień grozi wysoka grzywna, natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

krl13, 22.01.2020 12:15

Niezła patola, tyle właśnie odbieranie pj - absolutnie nic.

kukus, 22.01.2020 11:26

Hhhaaahhhaaaa dobre myślałem że tylko w telewizji można zobaczyć takich idiotów.