Policyjna grupa SPEED w akcji

, Na sygnale, Wiadomości, 19.05.2020 10:15, red
Kolejni piraci drogowi stracili prawo jazdy.
Policyjna grupa SPEED w akcji

Policjanci oświęcimskiej grupy Speed, pilnując bezpieczeństwa na drogach powiatu oświęcimskiego eliminują kierowców, którzy niebezpieczną jazdą stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Wczoraj w ich ręce wpadł pirat drogowy, który prowadził samochód pod wpływem narkotyków. Mężczyzna odpowie również za ich posiadanie.

W poniedziałkowy wieczór (18.05.2020) policjanci pilnowali bezpieczeństwa na terenie Kęt. O godzinie 19.00 zmierzyli prędkość, pędzącego ulicą Legionów, samochodu marki Seat. Laserowy miernik prędkości wskazał 96 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Mundurowi natychmiast dali kierującemu sygnał do zatrzymania się. Podczas kontroli okazało się, że niebezpieczną jazdą wykazał się 19 – letni mieszkaniec Kęt.

- W trakcie czynności funkcjonariusze zauważyli dziwne zachowanie nastolatka, więc oprócz badania przy pomocy Alcoblow, które nie wykazało alkoholu w wydychanym powietrzu, poddali go badaniu narkotestem, który w ślinie mężczyzny wykazał obecność marihuany. Dodatkowo podczas jego przeszukania policjanci znaleźli woreczek z marihuaną. W związku z powyższym mężczyzna trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Za kierowanie pod wpływem narkotyków grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Z kolei wczoraj policjanci zatrzymali prawo jazdy 29 – letniemu kierowcy, który przesadził z prędkością.

Około godziny 17.30 policjanci znajdowali się na ulicy Piastowskiej w Łękach, gdzie zmierzyli prędkość samochodu marki Ford. Okazało się, że jego kierowca pędził z prędkością 104km/h przy ograniczeniu prędkości do 50km/h. Mundurowi natychmiast włączyli sygnały uprzywilejowania dając kierującemu sygnał do zjechania na pobocze i zatrzymania się. Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą pojazdu siedział 29- letni mieszkaniec gminy Kęty.

Za przekroczenie prędkości na kierującego został nałożony mandat i punkty karne, a także zostało mu zatrzymane prawo jazdy, które będzie mógł odzyskać za trzy miesiące.

- Apelujemy o przestrzeganie przepisów i nie przekraczanie dozwolonej prędkości. Z całą pewnością lepiej dotrzeć do celu nieco wolniej, ale znacznie bezpieczniej i zachowując prawo jazdy - podkreślają policjanci.

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

bracki7, 19.05.2020 12:30

Może Ci panowie przyjadą do Andrychowa? Co wieczór, około 22, na parkingu obok odkrytego basenu, odbywa się głośne kręcenie bączków a potem wyjazd, oczywiście w stronę Rzyk, wieśniaków w swoich wieśniakowozach.. Przy przejeździe kolejowym mają już grubo ponad setkę.. i tak co wieczór.. a policji jak na lekarstwo w tym miejscu..