reklama

Policyjna akcja z koniem. Uciekł z zagrody

, Na sygnale, Wiadomości, 12.05.2021 11:25,
Rumak na „gigancie”... ruszył ze Śląska w Małopolskę.
Policyjna akcja z koniem. Uciekł z zagrody
Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach, a także mieszkanka powiatu bielskiego, poszukiwali konia, który uciekł z jednej z zagród na terenie powiatu bielskiego.


Okazało się, że rumak na wiosenny spacer wybrał popularną krajówkę DK52, wzbudzając wielkie zainteresowanie kierowców jadących tą trasą.

Do tego nietypowego zdarzenia doszło we wtorek (11.05) około godziny 16:00. Kilku kierowców jadących drogą krajową numer 52, biegnącą z województwa śląskiego w stronę Kęt, poinformowało, że ulicą idzie koń. We wskazane miejsce natychmiast ruszyli policjanci ogniwa patrolowo – interwencyjnego. Poszukiwanego rumaka mundurowi odnaleźli na Alei Wojska Polskiego. Znajdował się on już na poboczu i pod opieką właścicielki.

W rozmowie z kobietą mundurowi ustalili, że kilkanaście minut wcześniej koń uciekł z zagrody, ponieważ ktoś uszkodził ogrodzenie. Właścicielka konia została pouczona o obowiązku zachowania nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia. Za zlekceważenie tego obowiązku grozi kara grzywny lub kara nagany.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy