reklama

Policyjna akcja PRĘDKOŚĆ na drogach powiatu wadowickiego

Na sygnale, Wiadomości, 01.03.2023 14:42,
Mundurowi zatrzymali 44 kierowców, którzy nie stosowali się do tych ograniczeń.
Policyjna akcja PRĘDKOŚĆ na drogach powiatu wadowickiego

W środę 28 lutego na terenie powiatu wadowickiego, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili działania pod kryptonimem „Prędkość”.

- Akcja miała na celu nie tylko ujawnianie sprawców wykroczeń, ale również rozliczenie ich z negatywnych zachowań na drogach. Należy pamiętać, że nieodpowiednie przygotowanie do podróży, brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów kodeksu drogowego lub panujących na drodze warunków atmosferycznych, niejednokrotnie prowadzi do bardzo poważnych w skutkach zdarzeń - informują policjanci.

W działania było zaangażowanych 16 policjantów, którzy skontrolowali łącznie 55 samochodów. Mundurowi ujawnili 44 wykroczenia polegające na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości. Kierujący, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci rażąco przekraczający prędkość, musieli liczyć się z konsekwencjami.

- W trosce o bezpieczeństwo podróżujących wadowiccy policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną”, czyli taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem.

Jednocześnie przypominają, że od 1 stycznia 2022 roku weszła w życie nowelizacja Prawa o ruchu drogowym oraz rozporządzenia w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane wykroczenia

- czytamy w policyjnym komunikacie.

źródło: KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy