Policjantka z Wadowic i policjant z Andrychowa wśród najlepszych w Małopolsce

, Na sygnale, Wiadomości, 23.05.2018 15:15,
Tuż za podium.
Policjantka z Wadowic i policjant z Andrychowa wśród najlepszych w Małopolsce
Funkcjonariusze z powiatu wadowickiego nie stanęli na podium, ale zdobyli wysokie - IV miejsce w eliminacjach wojewódzkich do VI finału Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Powiat wadowicki reprezentowali: sierż. szt. Ewie Pochopień – Sarna z Zespołu Wykroczeń KPP w Wadowicach oraz sierż. szt. Dominikowi Para z Rewiru Dzielnicowych KP w Andrychowie.

Finały odbyły się na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. jak informują organizatorzy, zawody miały na celu "upowszechnienie idei i zasad udzielania pierwszej pomocy wśród policjantów realizujących podstawowe zadania w służbach prewencyjnych, podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, a także umocnienie wizerunku sprawnego, wszechstronnie wyszkolonego policjanta, gotowego nieść pomoc poszkodowanym".

W zmaganiach o tytuł najlepszych policyjnych ratowników z kwalifikowanej pierwszej pomocy rywalizowało 21 dwuosobowych drużyn reprezentujących wszystkie KPP i KMP garnizonu małopolskiego oraz Oddział Prewencji Policji w Krakowie.

Turniej składał się z dwóch konkurencji. W pierwszej kolejności drużyny przystąpiły do testu sprawdzającego wiedzę teoretyczną z zakresu pierwszej pomocy, natomiast kolejny etap był związany z udzieleniem w pozorowanej sytuacji kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie pieszej, potrąconej przez samochód.Klasyfikacja zespołowa przedstawiała się następująco:

I MIEJSCE – Oddział Prewencji Policji w Krakowie

II MIEJSCE – Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu

III MIEJSCE – Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce

IV MIEJSCE - Komenda Powiatowa w Wadowicach


źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy