reklama

Policjantka z Kęt najlepsza w Małopolsce

Na sygnale, Wiadomości, 08.10.2019 15:05,
Policjantka z Kęt najlepsza w Małopolsce

Policjantka z Zespołu Wykroczeń Komisariatu Policji w Kętach, aspirant Anna Bibrzycka, która reprezentowała Komendę Powiatową Policji w Oświęcimiu w wojewódzkich eliminacjach do II. Ogólnopolskiego Konkursu dla „Policjantów Oskarżycieli Publicznych”, zajęła pierwsze miejsce. To kolejny sukces kęckiej policjantki, gdyż w ubiegłym roku zajęła miejsce trzecie.

W czwartek, 3 października w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyły się eliminacje wojewódzkie do II. Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów „Oskarżycieli Publicznych”. W rywalizacji wzięło udział 20 funkcjonariuszy z 20 małopolskich komend miejskich i powiatowych Policji. Testy wiedzy obejmowały dwa zakresy – znajomość przepisów (w szczególności ustaw: Kodeks wykroczeń, Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia, Kodeks karny, Kodeks postępowania karnego, Ustawa Prawo o ruchu drogowym) oraz rozwiązywanie kazusów z materialnego prawa wykroczeń.

Po podsumowaniu wyników okazało się, że asp. Anna Bibrzycka wykazała się najlepszą wiedzą z zakresu postępowania w sprawach o wykroczenia oraz w zakresie postępowania przed sądem jako oskarżyciel publiczny w efekcie czego zwyciężyła. Drugie miejsce w konkursie zajął podkom. Krzysztof Zapała z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, natomiast trzecie miejsce zajął podkom. Szczepan Szczypuła z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

Po powrocie asp. Annie Bibrzyckiej uzyskania najlepszego rezultatu w wojewódzkim konkursie, pogratulowali insp. Robert Chowaniec Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu, mł. insp. Urszula Martyniuk I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu oraz asp. szt. Maciej Molenda Komendant Komisariatu Policji w Kętach.

Asp. Anna Bibrzycka będzie reprezentowała garnizon małopolski w finale II. Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów Oskarżycieli Publicznych, który odbędzie się w dniach 17-19 listopada 2019 roku w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.



źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

dekar, 08.10.2019 19:16

Ino się awansują a złodzieje w Kętach mają się w najlepsze . Niech pochwalą się osiądnięciami a nie wiedzą . Policji w Kętach niema !