reklama

Policjant zdobył jeden z najtrudniejszych szczytów Kaukazu

, Na sygnale, Wiadomości, 03.10.2019 09:10,
Policjant z pasją.
Policjant zdobył jeden z najtrudniejszych szczytów Kaukazu

St. sierż. Paweł Burdyl z Komisariatu Policji w Jordanowie (KPP w Suchej Beskidzkiej) od dziecka spędza wolny czas w górach. Nie tak dawno zdobył kilka najtrudniejszych i najpiękniejszych szczytów Kaukazu.

Na przełomie sierpnia i września (28.08.2019 r. – 18.09.2019 r.) wraz z swoim kolegą zmierzyli się z górą, która jest dobrze znana wśród alpinistów jako jedna z najpiękniejszych ale też najtrudniejszych szczytów Kaukazu.

Południowa Uszba o wysokości ( 4710 m n.p.m) została przez st. sierż. Pawła Burdyla szczęśliwie zdobyta, a wyjście na nią poprzedziło zdobycie wyższego wierzchołka o nazwie Tenduldi ( 4858 m n.p.m) drogą Gabriela Khergiani. Wejście jak i zejście na wyższy szczyt zajęło im 6 dni. Zdobycie Uszby nie było łatwe jak i też się mówi o tej górze. Dlatego też wejście na jej wierzchołek oraz bezpieczny powrót do obozowiska trwał aż 7 dni. Wyprawa nie obyła się też bez niespodzianek - spadające kamienie zniszczyły namiot służący do odpoczynku. Fakt ten nie przeszkodził w bezpiecznym kontynuowaniu wyprawy.

W komendzie są dumni z policjanta - alpinisty

- Gratulujemy koledze nie tylko faktu zmierzenia się z górami i zdobycie szczytów ale też nabycia dodatkowego doświadczenia, które na pewno się przyda w czasie służby. Mundurowy na co dzień dba o bezpieczeństwo i porządek nie tylko jako policjant. W wolnym czasie służy dodatkowo pomocą w Grupie Beskidzkiej GOPR. Interwencje związane z codzienną służbą jak i też interwencje związane z zagrożeniem życia i zdrowia ludzi w górach są dla niego codziennością - podkreślają w Komendzie Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej.
źródło: KPP Sucha Beskidzka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy