reklama

Policjant z narzeczoną - policjantką ratowali ludzi z wypadku

, Na sygnale, Wiadomości, 11.12.2020 08:00,
Policjanci nie tylko na służbie.
Policjant z narzeczoną - policjantką ratowali ludzi z wypadku

Starszy posterunkowy Anna Czerwik policjantka z Komisariatu Policji w Alwerni oraz sierżant Grzegorz Zając z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, w czasie wolnym od służby, błyskawiczne zorganizowali działania ratunkowe na miejscu wypadku drogowego. Zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili pierwszej pomocy uczestnikom.

4 grudnia wieczorem w Przeciszowie na ulicy Długiej doszło wypadku drogowego. 19- letni mieszkaniec gminy Zator, kierując fiatem wyjeżdżając z drogi podporządkowanej zderzył się z volkswagenem, którym kierował 20 – letni mieszkaniec gminy Oświęcim.

Chwilę po zdarzeniu tą trasą jechał katowicki policjant wraz z narzeczoną, która również służy w Policji. Młodzi policjanci natychmiast zabezpieczyli miejsce zdarzenia, po czym zaczęli udzielać pierwszej pomocy uczestnikom, w tym 16 – letniemu pasażerowi, który leżał na jezdni. Nastolatek posiadał obrażenia głowy i tracił przytomność. Policjanci ustabilizowali jego głowę, okryli kocem termicznym, a następnie monitorowali jego funkcje życiowe, aż do przyjazdu ratowników medycznych.

Policyjna para to mieszkańcy powiatu oświęcimskiego. Anna wstąpiła do Policji dwa lata temu i aktualnie służy w Ogniwie – Patrolowo – Interwencyjnym w Komisariacie Policji w Alwerni. Natomiast Grzegorz do Policji wstąpił nieco ponad trzy lata temu i aktualnie jest policjantem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Ich wspólną pasją, która sprawiła, że oboje wstąpili do Policji, była chęć niesienia pomocy osobom, które jej potrzebują. Jak widać pomoc są gotowi nieść w każdej chwili.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy