Policjant na urlopie interweniował wobec nietrzeźwego pieszego

, Na sygnale, Wiadomości, 10.05.2018 11:10, red
Mężczyzny spał przy drodze.
Policjant na urlopie interweniował wobec nietrzeźwego pieszego
We wtorek (9.05) po godzinie 9:00 przebywający na urlopie policjant Ogniwa Patrolowo - interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji jechał swoim samochodem uczęszczaną trasą DK 28, która prowadzi z Zatora do Wadowic. W Radoczy zauważył leżącego na poboczu drogi mężczyznę.

- Funkcjonariusz zareagował błyskawicznie. Bezpiecznie zatrzymał pojazd, a następnie podbiegł do leżącego w celu udzielenia pomocy i sprawdzenia powodu dla którego mężczyzna znalazł się tak blisko jezdni. Po sprawdzeniu funkcji życiowych, okazało się, że mężczyzna oddycha i nie posiada żadnych obrażeń ciała, a powodem dla którego spał w takim miejscu był nadmiar spożytego alkoholu. Jak się okazało mężczyzna chciał jeszcze przemierzyć pieszo drogą kilka kilometrów do miejscowości Woźniki, gdzie mieszkał. Policjant powiadomił wadowicką Policję, a następnie przekazał nietrzeźwego 50 – latka pod opiekę patrolu który przyjechał na miejsce - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik KPP Oświęcim.

Policjanci apelują, aby zawsze reagować w sytuacjach, kiedy zagrożone jest ludzkie życie. Wystarczy jeden telefon do służb ratunkowych.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy