Policjant i jego żona zatrzymali nietrzeźwego kierowcę [FOTO] [AKTUALIZACJA]

, Na sygnale, Wiadomości, 29.11.2019 10:50,

Obywatel Ukrainy na podwójnym gazie.


Policjant i jego żona zatrzymali nietrzeźwego kierowcę [FOTO] [AKTUALIZACJA]

Policjant Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji w czasie wolnym od służby wspólnie z żoną, przeprowadzili skuteczną interwencję, w trakcie której wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę. 41 – letni obywatel Ukrainy, wsiadł za kierownicę samochodu mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło w niedzielny wieczór (24.11.2019) w Bielanach. Tuż po godzinie 17.00 policjant wraz z żoną podróżowali trasą Oświęcim – Kęty. W pewnym momencie przed ich pojazd wjechał vw passat. Samochód poruszał się slalomem, zmuszając innych kierujących do hamowania lub zjazdu na pobocze. W związku z podejrzeniem, że pojazdem kieruje osoba nietrzeźwa, małżeństwo natychmiast powiadomiło oficera dyżurnego kęckiego komisariatu Policji, a następnie podjęło próbę zatrzymania volkswagena.

W Bielanach na ulicy Głównej kierujący vw zorientował się, że jedzie za nim pojazd, więc zatrzymał się tuż przy parkingu. Wtedy małżeństwo zajechało mu drogę, uniemożliwiając dalszą jazdę. Policjant zachowując względy bezpieczeństwa podbiegł do kierowcy. Po upewnieniu się, że mężczyzna jest nietrzeźwy wyjął kluczyki ze stacyjki i dokonał jego zatrzymania. Następnie nietrzeźwego przekazał patrolowi z kęckiego komisariatu Policji. Po badaniu stanu trzeźwości okazało się, że 41 – letni obywatel Ukrainy wsiadł za kierownicę mając w organizmie 2,31 promila alkoholu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Policjant na kamerce samochodowej nagrał całe zdarzenie.

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy