reklama

Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę. Nie miał nawet uprawnień i polisy

, Na sygnale, Wiadomości, 17.05.2021 11:00,
Kierowca został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji.
Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę. Nie miał nawet uprawnień i polisy

Jak informuje policja, w sobotę (15.05) po południu policjanci podczas patrolu na ulicy Sienkiewicza w Kętach zauważyli samochód marki Volkswagen, którego kierowca nie trzymał prostego toru jazdy.

W związku z powyższym policjanci dali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Pojazd zjechał na pobocze, więc mundurowi przystąpili do kontroli drogowej. Kiedy tylko kierowca uchylił szybę funkcjonariusze od razu wyczuli wydobywającą się z wnętrza woń alkoholu.

Badanie stanu trzeźwości 47 – letniego mężczyzny bez stałego miejsca zamieszkania, wykazało 2 promile alkoholu. Ponadto policjanci ustalili, że kierowca nie ma prawa jazdy, a volkswagen nie ma ważnych badań stanu technicznego oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC. W związku z powyższym kierowca został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Równie wysoka grzywna grozi za kierowanie pojazdem bez ważnej polisy ubezpieczeniowej.

źródło: KPP Oświęcim


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy