reklama

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o pedofilię

, Na sygnale, Wiadomości, 20.12.2021 10:19,
Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach postawili zarzuty 31 – letniemu mieszkańcowi Kęt podejrzanemu o nakłanianie małoletniej poniżej 15 roku za pośrednictwem popularnego komunikatora internetowego do wykonywania innych czynności seksualnych. W tej sprawie na ślad sprawcy trafiła grupa osób zajmujących się wyszukiwaniem pedofili w Internecie.
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o pedofilię

W sobotę (18.12) policja w Kętach otrzymała zgłoszenie od kolejnej grupy osób zajmujących się wyszukiwaniem pedofili w Internecie, dotyczące ujęcia mężczyzny, który za pośrednictwem komunikatora internetowego usiłował nakłaniać 13 – letnią dziewczynkę do wykonywania innych czynności seksualnych, a także proponował małoletniej spotkanie w celach seksualnych.

- Policjanci natychmiast pojechali na teren jednej z posesji w Kętach, gdzie miało dojść do obywatelskiego ujęcia sprawcy. Na miejscu funkcjonariusze zastali dwoje zgłaszających. Wskazali oni mężczyznę, którego zlokalizowali jako podejrzanego. Funkcjonariusze po ustaleniu okoliczności sprawy zatrzymali 31 – latka. Mężczyzna trafił do kęckiego komisariatu Policji. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa policjanci zabezpieczyli sprzęt komputerowy należący do zatrzymanego. Sprzęt ten zostanie poddany ekspertyzie przez biegłych - informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci zebrali dowody świadczące o tym, że podejrzany od początku grudnia br. wykorzystując popularny komunikator internetowy prowadził korespondencję o tematyce seksualnej z internautką podającą się 13-latkę. Pomimo tego, że internautka kilkukrotnie informowała mężczyznę, że ma 13- lat jego propozycje nie ustawały. Ponadto kiedy jak mu się wydawało zdobył zaufanie nastolatki zaczął namawiać ją na spotkanie w celach seksualnych.

Na podstawie zebranych dowodów podejrzanemu został przedstawiony zarzut usiłowania nakłonienia małoletniej poniżej lat 15 do innych czynności seksualnych. Podejrzany w październiku ubr. był notowany za popełnienie podobnego przestępstwa. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W listopadzie br. na terenie powiatu oświęcimskiego w podobny sposób zostali zatrzymani dwaj inni mężczyźni, podejrzani o podobne czyny.

Policjanci apelują do rodziców o czujność oraz uświadamianie dzieci i młodzieży o zagrożeniach czyhających w Internecie.

W tym przypadku sprawca korespondował z osobą dorosłą podającą się za małoletnią. Ponownie apelujemy do rodziców o czujność, która pomoże ochronić dziecko przed takimi przestępstwami. Należy ze swoim dzieckiem rozmawiać na temat zagrożeń z jakimi może zetknąć się w Internecie, należy sprawdzić z jakich stron internetowych korzysta, a także z kim prowadzi korespondencję, jakie treści otrzymuje i jakie przesyła.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zibi33, 20.12.2021 14:04

"Radio.Ma.Ryja, 20.12.2021 11:14 W której parafii pracuje ten ksiądz i które klasy uczy?" Twój komentarz świadczy o twoim ograniczeniu umysłowym wypadało by to przemilczeć bo chorym ludziom wypada współczuć ale trudno nie skomentować twojego buractwa.

Radio.Ma.Ryja, 20.12.2021 12:14

W której parafii pracuje ten ksiądz i które klasy uczy?