reklama

Policjanci zabezpieczyli ponad 14 kg marihuany o czarnorynkowej wartości ponad pół miliona zł

Na sygnale, Wiadomości, 13.06.2022 11:45,
Akcja policji z powiatu wadowickiego.
Policjanci zabezpieczyli ponad 14 kg marihuany o czarnorynkowej wartości ponad pół miliona zł
9 czerwca kryminalni z Wadowic oraz policjanci z Posterunku Policji w Brzeźnicy pojechali na teren jednej z posesji w gminie Brzeźnica, gdzie według ustaleń operacyjnych, jej właściciel miał posiadać znaczną ilość środków odurzających. Podczas przeszukania posesji funkcjonariusze znaleźli w jednym z pomieszczeń użytkowych budynku dwie walizki turystyczne, w których znajdował się zapakowany hermetycznie susz roślinny, który po sprawdzeniu testerem narkotycznym okazał się być suszem konopi innych niż włókniste.


W każdej z walizek znajdowało się po siedem takich opakowań. Ponadto w tym samym pomieszczeniu, we wnętrzu wersalki, policjanci znaleźli walizkę z tworzywa sztucznego oraz torbę na laptopa, w których także była marihuana. Kryminalni podczas przeszukania zabezpieczyli łącznie 14,5 kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości około 500 tys. złotych. 45-letni właściciel zakazanych substancji został zatrzymany.

W Prokuraturze Rejonowej w Wadowicach zatrzymany usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, do którego się przyznał. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

W piątek (10 czerwca br.) Sąd Rejonowy w Wadowicach na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.





źródło: KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy