reklama

Policjanci z Andrychowa uratowali kobietę, która wpadła do głębokiego wykopu

, Na sygnale, Wiadomości, 29.09.2021 13:43,
Policjanci pomogli kobiecie, która straciła orientację w terenie i wpadła do kilkumetrowego rowu.
Policjanci z Andrychowa uratowali kobietę, która wpadła do głębokiego wykopu

Andrychowscy policjanci pomogli starszej pani, która wracając po zmroku do domu, zgubiła się i wpadła do rowu, z którego nie była w stanie się wydostać. 73-latka trafiła pod opiekę rodziny.

Jak informuje policja, 27 września do Komisariatu Policji w Andrychowie zgłosiła się kobieta, która poinformowała, że jej mama wracając busem od znajomej, prawdopodobnie omyłkowo wysiadła na innym przystanku niż powinna i szukając drogi powrotnej do Andrychowa wpadła do jakiegoś rowu, z którego nie może się wydostać. Starsza pani miała przy sobie telefon, dzięki któremu skontaktowała się z córką.

- Dyżurny od razu nawiązał z nią kontakt. Niestety kobieta nie miała zielonego pojęcia, gdzie jest. Jedyną informacją było to, że w pobliżu słyszy szum wody i przejeżdżające samochody. Policjanci zadysponowani do poszukiwań andrychowianki, podczas penetracji drogi krajowej nr 52 użyli świetlnych i dźwiękowych sygnałów, dzięki którym kobieta, która cały czas była w kontakcie z dyżurnym, informowała, że słyszy coraz głośniejsze sygnały dźwiękowe radiowozu. W ten sposób mundurowi dotarli do Inwałdu, gdzie w rejonie remontowanego mostu, w kilkumetrowym rowie, odnaleźli kobietę. Na szczęście nie doznała ona żadnych urazów. Policjanci wyciągnęli 73-latkę z rowu, a następnie w wyniku penetracji przyległego terenu odnaleźli jej torebkę z dokumentami, którą zgubiła w trakcie upadku. Mieszkanka Andrychowa, cała i zdrowa trafiła pod opiekę córki - informuje asp. Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

źródło: KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy