reklama
reklama

Policjanci z Andrychowa skonfiskowali 10 kg mefedronu

Na sygnale, Wiadomości, 13.06.2024 09:15,
Policja informuje, że sprawa jest rozwojowa.
Policjanci z Andrychowa skonfiskowali 10 kg mefedronu
Kilka dni temu policjanci interweniowali na terenie jednej z posesji w gminie Andrychów, w związku ze zgłoszeniem dotyczącym wylewania i spalania nieustalonych substancji.

Policja informuje, że przebywający na posesji mężczyzna twierdził, że grillował i stąd ten dziwny zapach.

- Takie tłumaczenie wydało się policjantom mało prawdopodobne, dlatego postanowili sprawdzić teren. Jak się okazało słusznie. Podczas sprawdzenia budynku, w którym unosił się zapach chemikaliów, policjanci ujawnili m.in. puste beczki oraz maski gazowe, a w jednym z wiader, w foliowym worku, białą substancję przypominającą środki psychoaktywne. Przeprowadzone testy potwierdziły, że jest to mefedron. Policjanci zabezpieczyli łącznie 10 kg narkotyków o czarnorynkowej wartości między 400 a 500 tys. złotych. 48-letni właściciel zabronionych substancji został zatrzymany - informuje st. asp. Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.


W poniedziałek (10.06) w Prokuraturze Rejonowej w Wadowicach mężczyzna usłyszał zarzut wytwarzania znacznej ilości substancji psychoaktywnej. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za popełnione przestępstwo, mieszkańcowi województwa śląskiego, grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze nie krótszym niż 3 lata.

Sąd Rejonowy w Wadowicach na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na trzy miesiące.

Policja informuje, że sprawa jest rozwojowa.źródło: KPP Wadowice
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy