reklama

Policjanci uratowali 80-latka, który nie potrafił wrócić do domu

, Na sygnale, Wiadomości, 14.11.2018 10:35,
Dzięki spostrzegawczości policjantów senior, choć zziębnięty, ale cały i zdrowy trafił pod opiekę rodziny.
Policjanci uratowali 80-latka, który nie potrafił wrócić do domu
W nocy z 13/14 listopada policjanci z Komisariatu Policji w Kętach interweniowali wobec 80 – letniego mieszkańca Bulowic, który wyszedł z domu i nie potrafił do niego wrócić.

Do zdarzenia doszło tuż po północy, kiedy policjanci patrolując rejon Bulowic (gm. Kęty) zauważyli stojącego na stacji kolejowej starszego mężczyznę. Senior zamiast butów na stopy miał włożone klapki, a ten rodzaj obuwia, ewidentnie nie pasował do aktualnej pory roku. Policjanci podeszli do mężczyzny. W rozmowie z seniorem ustalili, że wyszedł z domu i nie potrafi do niego wrócić ponieważ stracił orientację. Funkcjonariusze zaprosili mężczyznę do radiowozu, a następnie ustalili że jest to 80 – letni mieszkaniec Bulowic. Senior został oddany pod opiekę rodziny, która nie wiedziała, że o tak późnej porze wyszedł z domu.

- Apelujemy o zwracanie uwagi na podobne przypadki i reagowanie, gdy zauważymy, że osoba sprawia wrażenie zagubionej i zdezorientowanej. Wystarczy zaoferować pomoc, a po potwierdzeniu, że pomoc jest potrzebna, należy powiadomić służby. Takie działanie może zapobiec tragedii oraz późniejszym wielogodzinnym poszukiwaniom, przy wykorzystaniu wielu służb i środków - mówi Małgorzata Jurecka, rzecznik KPP Oświęcim.


źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy