reklama

Policjanci sprawdzają, czy mieszkańcy noszą maseczki na ulicach

Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 12.10.2020 11:27,
Od soboty (10.10) w całym kraju wprowadzono obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej m.in. w sklepie, autobusie, ale także na ulicy.
Policjanci sprawdzają, czy mieszkańcy noszą maseczki na ulicach

Zwolnione z tego obowiązku są jedynie osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza niepełnosprawność. Osoby te na żądanie policjanta mają one obowiązek okazać powyższy dokument.

W związku z powyższym policjanci apelują o przestrzeganie przepisów sanitarnych i zapowiadają bardziej represyjne kontrole.

W powiecie wadowickim policjanci przeprowadzili kilkanaście interwencji dotyczących osób, które nie zakrywały twarzy w miejscach publicznych. Policjanci wystawili kilka mandatów.

W powiecie oświęcimskim - 19 interwencji dotyczyło złamania obostrzenia dotyczącego nakazu zasłaniania ust i nosa oraz gromadzenia się osób - 2 przypadki. - W większości interwencje dotyczyły osób, które siedząc na ławeczkach spożywały alkohol lub w porze nocnej zakłócały spokój i ciszę nocną mieszkańcom - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik KPP Oświęcim.

Ponadto w powiecie oświęcimskim policjanci przeprowadzili 25 kontroli w środkach komunikacji publicznej. Podczas kontroli funkcjonariusze nie ujawnili nieprawidłowości, co świadczy o dużym zrozumieniu kierowców oraz pasażerów dla wprowadzonych zasad bezpieczeństwa.

- Wszyscy ci, którzy umyślnie nie stosują się do przepisów obowiązujących w związku z epidemią, muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi swoich zachowań. Za brak maseczki grozi mandat od 20 do 500zł, policjanci mogą sporządzić wniosek o ukaranie do sądu oraz wniosek do sanepidu.

Przypominamy, że osoby, które lekkomyślnie naruszają zasady postępowania obowiązujące w związku z epidemią cocid-19, ryzykują zdrowiem, a nawet życiem nie tylko swoim, ale i innych osób – w tym rodzin i bliskich z którymi mogą mieć kontakt. Policja kolejny raz apelujemy o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń - czytamy w komunikacie policji.


źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Burakz wiejskiej , 12.10.2020 17:07

Brawo dla milicji