Policjanci rozliczają szajkę włamywaczy garażowych

, Na sygnale, Wiadomości, 16.10.2018 11:30, red
Sporo mają na swoim koncie.
Policjanci rozliczają szajkę włamywaczy garażowych

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach, rozliczają z przestępczej działalności grupę włamywaczy, którą stanowili dwaj mieszkańcy powiatu bielskiego woj. śląskie oraz mieszkaniec Kęt. Mają oni na koncie siedem kradzieży z włamaniem do garaży i pozostawionych w nich pojazdów. Przestępcze trio zostało zatrzymane dzięki czujności jednego z mieszkańców Kęt oraz błyskawicznej interwencji patrolu mieszanego Policji i Straży Miejskiej.

Jak informuje policja, do zatrzymania sprawców doszło w nocy z 31.08/1.09.2018. Tuż po godzinie 1.00 z dyżurnym komisariatu Policji, skontaktował się mieszkaniec Kęt, który zauważył trzech podejrzanie zachowujących się mężczyzn przy garażach osiedlowych. We wskazany rejon natychmiast udał się patrol mieszany Policji i Straży Miejskiej. Na widok zbliżających się funkcjonariuszy mężczyźni zaczęli uciekać, jednakże po krótkim pościgu mundurowi zatrzymali jednego z nich, 17 – letniego mieszkańca powiatu bielskiego.

Podczas przeszukania jego plecaka funkcjonariusze ujawnili radioodtwarzacz samochodowy oraz różnego rodzaju narzędzia i akcesoria samochodowe. Przedmioty te zostały skradzione z garażu i samochodu , do którego chwilę wcześniej włamali się sprawcy. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, natomiast policjanci zajęli się ustalaniem personaliów dwóch pozostałych sprawców. Kilka dni później w efekcie podjętych czynności, w miejscach zamieszkania zatrzymano dwóch pozostałych członków grupy, którymi okazali się dwaj 18 – latkowie. Jeden był mieszkańcem Kęt, a drugi mieszkańcem powiatu bielskiego.

Na podstawie dokładnej weryfikacji dowodów zebranych w trakcie postępowania podejrzanym postawiono siedem zarzutów kradzieży z włamaniem. Jednakże sprawa jest rozwojowa, gdyż policjanci ustalili, że młodzi włamywacze mogą mieć również związek z kilkoma innymi przestępstwami przeciwko mieniu.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


źródło: policja


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy