Policjanci przez całą noc pilnują szkół

, Na sygnale, Wiadomości, 07.05.2019 20:45, red
O co chodzi?
Policjanci przez całą noc pilnują szkół

Przed szkołami ponadpodstawowymi m.in. w Andrychowie [na zdjęciu] i Wadowicach we wtorek od wieczora stoją policyjne oznakowane i nieoznakowane pojazdy, a policjanci patrolują okolice. Jak się dowiadujemy, w ten sposób policja chce się zabezpieczyć przed kolejną falą fałszywych alarmów bombowych w placówkach.

Przypomnijmy, w poniedziałek i we wtorek przed egzaminami maturalnymi do wielu szkół w Polsce dotarły przesłane pocztą elektroniczną informacje o rzekomo podłożonym ładunku wybuchowym. Trzeba było przeprowadzać ewakuacje, ściągać pirotechników aby sprawdzili pomieszczenia itp. Żadnej bomby nie znaleziono. Procedury to procedury.

W środę kolejne egzaminy. Kierownictwo policji zdecydowało, że w nocy szkoły średnie będą pilnowane przez policjantów. W razie otrzymania kolejnych e-maili o zagrożeniu, będzie pewność, że szkoła jest bezpieczna.

Jednocześnie policja szuka autorów e-maili.

Fałszywy alarm bombowy to poważne przestępstwo! Grozi za to nawet osiem lat więzienia i gigantyczna kara finansowa.

- Przypominamy, że kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Anonimowy telefon o podłożeniu ładunków wybuchowych uruchamia całą lawinę działań Policji i innych służb zaangażowanych w zabezpieczenie miejsca rzekomego podłożenia ładunku. Autorzy takich głupich żartów są jednak ustalani i pociągani do odpowiedzialności karnej. Pamiętajmy, że oprócz odpowiedzialności karnej, takie osoby muszą się liczyć także z odpowiedzialnością cywilnoprawną, możliwością obciążenia kosztami przeprowadzonej akcji, czy np. odszkodowaniami za straty spowodowane wstrzymaniem działalności danej instytucji - czytamy w komunikacie policji.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 10.05.2019 05:41

Jak PSY to SIAD i PILNUJ

`, 08.05.2019 12:58

Psikucie chodzi chyba o to "państwo policyjne w Polsce" ... https://niezalezna.pl/10831-abw-w-domu-redaktora-strony-antykomorpl

sowa, 08.05.2019 12:25

To właśnie jest sztuka.Widzieć w Polsce państwo policyjne,jak policjanci pilnują szkół żeby matury odbyły się bez zakłóceń.

xpek, 08.05.2019 11:58

co mnie to obchodzi islam czy żydzi.obchodzi mnie państwo policyjne w Polsce

sowa, 08.05.2019 11:51

@xpek jeżeli dla niektórych obrażanie uczuć religijnych innych osób jest sztuką,to ja gratuluję takiego myślenia.

madzia, 08.05.2019 11:35

Dodam że islam i tradycyjny judaizm też nie uznaje zachowań homoseksualnych. A jednak naszym "artystom", UE, panu Donaldowi i jego wyznawcom (także w Andrychowie) jakoś chyba brakuje odwagi, fantazji czy nie mają wsparcia finansowego dla takich działań....

madzia, 08.05.2019 11:31

Wyobrazacie sobie co by działo się jakby ta "artystka" przerobiła symbol ważny dla judaizmu albo islamu? Nie wspomnę o umieszczaniu takich "dzieł" na koszach na śmieci czy WC.

kalafior, 08.05.2019 11:11

@xpek Ta ,,artystka" to niech sama nosi tęczową aureolę na głowie.Niektórzy za marne pare groszy zrobią prawie wszystko.

`, 08.05.2019 09:28

https://niezalezna.pl/270418-pelno-bylo-klamstw-o-zatrzymaniu-podlesnej-teraz-znamy-juz-fakty-ktos-przeprosi-za-zamieszanie

JerzyO, 08.05.2019 08:19

"Xpek" i ta "artystka " to z pod jednej budki z piwem ... Takich to mamy artystów PO III RP

xpek, 07.05.2019 21:06

ważne że o 6 rano policja wtargnęła do mieszkania pewnej pani artystki co przerobiła obraz marki boskiej.to jest sukces policji!