reklama

Policjanci odznaczeni za uratowanie dwóch osób z płonącego budynku

Na sygnale, Wiadomości, 18.02.2023 09:11,
Odznaczenie przyznawane jest policjantom, którzy zarówno w służbie, jak i poza nią wykazali się bohaterstwem w ratowaniu ludzkiego życia i zdrowia.
Policjanci odznaczeni za uratowanie dwóch osób z płonącego budynku


Kilka dni temu w siedzibie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie odbyło się wręczenie medali imienia Andrzeja Struja. W uroczystości udział wzięli między innymi Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński, Komendant Główny Policji generał Jarosław Szymczyk, żona śp. podkomisarza Andrzeja Struja oraz 86 nagrodzonych funkcjonariuszy z całego kraju.

W tym gronie znaleźli się również dwaj oświęcimscy policjanci starszy sierżant Ivo Kopijasz oraz starszy sierżant Paweł Zieliński. Odebrali oni z rąk Ministra MSWiA medale za ocalenie życia dwóm osobom.

Akcja, za którą nagrodzono oświęcimskich policjantów miała miejsce rano 14 sierpnia 2022 w jednej z podoświęcimskich miejscowości. Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące pożaru domu jednorodzinnego. Mundurowi błyskawicznie dotarli na miejsce, gdzie od właścicielki posesji dowiedzieli się, że wewnątrz budynku znajdują się jeszcze dwaj mężczyźni. Pomimo dużego zadymienia policjanci podjęli decyzję o wejściu do wnętrza. Po kilku minutach funkcjonariusze odnaleźli dwóch śpiących mężczyzn. Obudzili ich, a następnie wyprowadzili na zewnątrz.


Podkomisarz Andrzej Struj zginął 13 lat temu (10.02.2010) na jednym z warszawskich przystanków tramwajowych. Będący w czasie wolnym od służby policjant interweniował wobec grupy chuliganów. Został przez nich śmiertelnie ugodzony nożem. Medal imienia podkomisarza Andrzeja Struja otrzymują policjanci, którzy zarówno w służbie, jak i poza nią, nie bacząc na własne życie i zdrowie pospieszyli z pomocą i ratowali ludzkie życie, zdrowie lub mienie. Odznaczenie nadawane jest na wniosek Komendanta Głównego Policji lub z inicjatywy Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy