Policjanci grupy Speed zatrzymali kierowcę po amfetaminie

, Na sygnale, Wiadomości, 19.11.2020 13:25,
Kierowca został zatrzymany na trasie Kęty - Andrychów.
Policjanci grupy Speed zatrzymali kierowcę po amfetaminie

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed zatrzymali 23 – latka, który po amfetaminie wsiadł za kierownicę samochodu. Drogowy przestępca wpadł, bo jechał niesprawnym pojazdem. Oprócz przestępstwa drogowego, podejrzany odpowie również za posiadanie marihuany oraz jej udzielanie.

Do zatrzymania kierującego, który stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym, doszło w ubiegły wtorek (17.11.2020) na trasie Kęty – Andrychów (DK52). Tuż po 19.00 w Bulowicach na ulicy Bielskiej policjanci zauważyli wjeżdżający na stację paliw samochód marki Honda. Pojazd zwrócił uwagę mundurowych złym stanem technicznym.

- Reagując na wykroczenie policjanci podeszli do samochodu, aby dokonać kontroli. W trakcie czynności mundurowi wykryli wycieki płynów eksploatacyjnych oraz nadmiernie zużyte ogumienie. Informując kierowcę, którym okazał się 23 – letni mieszkaniec gminy Kęty, funkcjonariusze dostrzegli, że najprawdopodobniej znajduje się pod wpływem narkotyków. W związku z tym mężczyznę poddano badaniu narkotestem. Tester w ślinie kierowcy wykazał amfetaminę. Następnie policjanci przeszukali pojazd, w którym znaleźli siedem woreczków foliowych z marihuaną. Kierowca został zatrzymany i trafił do kęckiego komisariatu Policji - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej policji w Oświęcimiu.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci pionu kryminalnego ustalili, że 23 – latek był nie tylko amatorem narkotyków, ale również ponad 50 razy udzielił marihuany innej osobie. W związku z powyższym jest podejrzany o prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających, posiadanie i udzielanie marihuany innej osobie.

Za prowadzenie pojazdu po użyciu narkotyków grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie oraz udzielanie środków odurzających grozi kara po 3 lata pozbawienia wolności.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy