Policjanci ewakuowali seniorów z płonącego domu

, Na sygnale, Wiadomości, 22.05.2020 10:33,
Mundurowi weszli do wnętrza domu i w jednym z pomieszczeń odnaleźli śpiące małżeństwo.
Policjanci ewakuowali seniorów z płonącego domu

Policjanci Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego Komisariatu Policji w Kętach, starszy sierżant Krystian Kruczała oraz starszy posterunkowy Mateusz Płonka, bezpiecznie ewakuowali starsze małżeństwo z palącego się domu w Bielanach k. Kęt. Mundurowi zaopiekowali się seniorami, a następnie oddali ich pod opiekę rodziny.

Jak już informowaliśmy, w nocy z 20/21 maja tuż po północy służby ratunkowe zostały zaalarmowane przez mieszkańca Bielan o pożarze stodoły stojącej pomiędzy dwoma domami jednorodzinnymi. Pożar był bardzo duży. Spłonęło również poddasze budynku mieszkalnego.

- Najbliżej miejsca zdarzenia był jeden z policyjnych patroli. Funkcjonariusze w kilka chwil byli na miejscu. W rozmowie z właścicielką jednego z budynków ustalili, że w drugim z domów znajduje się starsze małżeństwo. Mundurowi weszli do wnętrza i w jednym z pomieszczeń odnaleźli śpiące małżeństwo. Po przekazaniu informacji o pożarze, natychmiast wyprowadzili je na zewnątrz, a następnie umieścili w radiowozie. Po ustaleniu, że 86 – letnia kobieta, ani jej o rok starszy mąż nie wymagają pomocy medycznej, przewieźli ich do rodziny mieszkającej kilka przecznic dalej - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

W akcji gaśniczej, która trwała do godzin rannych brało udział 11 zastępów Straży Pożarnej z Oświęcimia, gminy Kęty oraz gminy Brzeszcze. Aktualnie policjanci ustalają okoliczności oraz przyczyny pożaru, który strawił stodołę oraz uszkodził dachy dwóch budynków.


źrodło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy