reklama

Policjanci ciągle nakładają mandaty za łamanie antycovidowych przepisów

, Na sygnale, Wiadomości, 08.02.2021 14:31,
Policjanci z powiatu wadowickiego kontrolują przestrzeganie obowiązujących obostrzeń.
Policjanci ciągle nakładają mandaty za łamanie antycovidowych przepisów
Policjanci cały czas apelują do mieszkańców o dostosowanie się do obowiązujących obostrzeń i zachowanie środków ostrożności. Wspólnie z przedstawicielami sanepidu kontrolują miejsca, które zgodnie z wprowadzonymi przepisami powinny być zamknięte bądź ich działalność ograniczona.

Policjanci z wadowickiej komendy oraz podległych komisariatów i posterunków Policji od wielu miesięcy prowadzą działania mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. Podczas codziennej służby wspólnie z przedstawicielami sanepidu kontrolują m.in. placówki handlowe, hotele, siłownie, restauracje, kluby czy dyskoteki.

Policjanci z drogówki sprawdzają, czy osoby korzystające z komunikacji miejskiej przestrzegają obowiązku zasłaniania ust i nosa i czy nie został przekroczony limit pasażerów.

- W ciągu ostatnich pięciu dni odnotowano 26 tego rodzaju kontroli, podczas których nie ujawniono żadnych nieprawidłowości. Funkcjonariusze w dalszym ciągu sprawdzają czy mieszkańcy przestrzegają zasad odbywania kwarantanny – to kilkaset adresów dziennie. W wyniku prowadzonych działań, w ciągu ostatnich pięciu dni, mundurowi nałożyli 25 mandatów karnych na osoby, które nie stosowały się do obowiązku zasłaniania ust i nosa, natomiast wobec 4 osób sporządzili wnioski o ukaranie do Sądu i do Sanepidu. Skontrolowali 117 palcówek handlowych oraz 167 lokali usługowych ( w tym m.in. siłowni, hoteli czy restauracji) - informuje mł. asp. Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

źródło: KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy