reklama

Policja zatrzymała sprawców napadu na mieszkankę

, Na sygnale, Wiadomości, 15.12.2020 11:55,
Mieszkańcy Polanki Wielkiej i Przeciszowa zatrzymani po napadzie na kobietę.
Policja zatrzymała sprawców napadu na mieszkankę

Na trzy miesiące do aresztu trafili dwaj sprawcy, podejrzani o usiłowanie rozboju na 62 – letnim mieszkańcu gminy Oświęcim. Zatrzymanym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności

Do zdarzenia doszło w czwartek (10.12) wieczorem. Dyżurny oświęcimskiej komendy Policji został zaalarmowany o napadzie na 62 – letniego mieszkańca jednej z podoświęcimskich miejscowości. Na miejsce natychmiast udali się policjanci, którzy ustalili, że tuż przed godziną 18.00 dwóch zamaskowanych mężczyzn wtargnęło do domu 62 – latka, po czym grożąc mu przedmiotem przypominającym broń, zaczęli przeszukiwać jego mieszkanie. Wtedy na teren posesji przybiegli sąsiedzi, którzy usłyszeli krzyk mężczyzny, więc sprawcy zbiegli.

Policjanci błyskawicznie rozpoczęli intensywne poszukiwania rozbojarzy. W trakcie czynności natrafili na ślad wskazujący, że z napadem mają związek dwaj mieszkańcy powiatu oświęcimskiego: 19 – letni mieszkaniec Przeciszowa oraz 26 – letni mieszkaniec Polanki Wielkiej. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w miejscach zamieszkania. Podczas przeszukania posesji młodszego z podejrzanych funkcjonariusze odnaleźli atrapę pistoletu oraz narkotyki w postaci 88 tabletek ecstasy. Obaj podejrzani trafili do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

W sobotę przed południem podejrzani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Następnie trafili przed oblicze sędziego, który zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt tymczasowy, do którego zostali doprowadzeni jeszcze tego samego dnia.

Za usiłowanie rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy