reklama

Policja zatrzymała pijanego kierowcę autobusu [AKTUALIZACJA]

, Na sygnale, Wiadomości, 24.09.2021 09:41,
Mieszkaniec powiatu wadowickiego miał 1,6 promila!
Policja zatrzymała pijanego kierowcę autobusu [AKTUALIZACJA]

Oświęcimska drogówka zatrzymała 51- letniego kierowcę autobusu szkolnego, który wykazał się kompletnym brakiem odpowiedzialności. Mężczyzna mając w organizmie 1,6 promila alkoholu, wsiadł za kierownicę autobusu szkolnego i wiózł trzydzieścioro dzieci do szkoły.

Do zdarzenia doszło wczoraj (23.09.2021) o godzinie 7.30 na przystanku przy Szkole Podstawowej w Babicach. Policjanci drogówki skontrolowali 51 – letniego kierowcę autobusu szkolnego wiozącego 30 – dzieci. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 1,6 promila alkoholu. Mężczyzna to mieszkaniec powiatu wadowickiego. Został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, co dla zawodowego kierowcy oznacza również utratę pracy. 51 – latek za popełnione przestępstwo odpowie przed Sądem.

Za stworzenie zagrożenia dla życia lub zdrowia człowieka, grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi nawet do 15 lat oraz grzywna.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy